Renault Clio 2023

Evidováno
123
Způsobilost na STK
99,6 %
Ø nájezd (medián)
10 949 km
Dovezeno (5 ks)
4 %

Způsobilé na 30 dnů 0,4 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti, z 241 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 292 083 Kčmedián 319 000 Kčdo 350 030 Kč

Ročník 2023 Renaultu Clio má v českých registrech 123 vozů. V provozu zůstává 102 vozů (82,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 5 vozů (4,1 %).

Ročník 202399,6 %
Model celkem92,9 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 67 kW (71,5 %), 1.3 Benzín 103 kW (8,9 %), 1.6 Benzín 69 kW (8,9 %).

Barevně převládá červená (28,5 %), druhá nejčastější je oranžová (19,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 241 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,6 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 6,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2022 (98,3 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 10 949 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 4 006 až 20 852 km. To odpovídá asi 3 650 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (62,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (4,1 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít.
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.1
2×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
2×
3
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×
Zobrazit další 4 závady
4
Upevnění nápravy je natolik nespolehlivé (spojovací prvky uvolněné, prasklé nebo chybí) nebo v otočném uložení nápravy (např. čep / pouzdro u vodících tyčí / výkyvná přední náprava traktoru) jsou natolik velké vůle, zeje bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.2.2
1×
5
Ovládání zvukového výstražného zařízení není spolehlivé.
Jiné vybavení · kód 7.7.2
1×
6
U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.2.2.1
1×
7
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí (u vozidla uvedeného do provozu od 01. 01.2002).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.2
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 67 kW88100,0 %314 748 Kč

Cenový odhad

292 083
od Kč
319 000
medián Kč
350 030
do Kč

Při nájezdu kolem 29 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km323 000 Kč
50 000 km302 000 Kč
75 000 km283 000 Kč
100 000 km268 000 Kč
125 000 km247 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Clio ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 319 000 Kč (při mediánovém nájezdu 28 779 km). Běžné rozpětí je od 292 083 do 350 030 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 367 688 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 279 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 323 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 247 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Clio 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo60,0 % · 3 vozidla
  • Belgie20,0 % · 1 vozidlo
  • Maďarsko20,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha42,3 % · 102 prohlídek
  • Jihomoravský kraj13,3 % · 32 prohlídek
  • Středočeský kraj12,4 % · 30 prohlídek
  • ostatní32,0 % · 77 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená28,5 % · 35 vozidel
  • Oranžová19,5 % · 24 vozidel
  • Bílá15,4 % · 19 vozidel
  • Modrá15,4 % · 19 vozidel
  • Šedá13,8 % · 17 vozidel
  • ostatní7,3 % · 9 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 1 046 vozů Renaultu Clio 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
68,4 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
53,0 %
vyvezeno 46,9 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u Clio k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 6,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Clio

Proklepněte konkrétní Renault Clio 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.