Renault Clio 2021
Způsobilé na 30 dnů 1,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti, z 531 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 216 182 Kčmedián 264 761 Kčdo 280 000 Kč
Ročník 2021 Renaultu Clio má v českých registrech 198 vozů. V provozu zůstává 183 vozů (92,4 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 7 vozů (3,5 %).
Jak ročník stárne
Renaultu Clio 2021 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,0 % | 20 000 až 50 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 67 kW (67,2 %), 1.0 Benzín+LPG 67 kW (14,6 %), 1.6 Benzín 67 kW (10,1 %).
Barevně převládá bílá (29,8 %), druhá nejčastější je červená (23,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 531 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2021 mělo plnou způsobilost 98,1 %. Model jako celek dosahuje 92,9 %, tento ročník je tedy o 5,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,9 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 67,7 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 25 786 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 128 až 45 596 km. To odpovídá asi 5 157 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (57,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Podíl dovozů (3,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2021
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 67 kW | 133 | 98,8 % | 269 900 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 68 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 302 000 Kč |
| 50 000 km | 279 000 Kč |
| 75 000 km | 263 000 Kč |
| 100 000 km | 249 000 Kč |
| 125 000 km | 235 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Clio ročníku 2021 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 264 761 Kč (při mediánovém nájezdu 68 326 km). Běžné rozpětí je od 216 182 do 280 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 301 556 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 191 654 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 302 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 235 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Clio 2021 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Maďarsko42,9 % · 3 vozidla
- Polsko28,6 % · 2 vozidla
- Rakousko14,3 % · 1 vozidlo
- Slovensko14,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha57,3 % · 421 prohlídek
- Jihomoravský kraj22,3 % · 164 prohlídek
- Středočeský kraj20,4 % · 150 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá29,8 % · 59 vozidel
- Červená23,2 % · 46 vozidel
- Modrá15,7 % · 31 vozidel
- Oranžová15,7 % · 31 vozidel
- Šedá15,2 % · 30 vozidel
- ostatní0,5 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 15,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 2 446 vozů Renaultu Clio 2021 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2021 patří u Clio k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Clio 2021
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.