Renault Captur 2015
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti, z 1 076 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 137 224 Kčmedián 159 393 Kčdo 182 166 Kč
Pro Renault Captur ročníku 2015 eviduje registr 195 vozů. Aktivně jezdí 185 vozů (94,9 %), dovoz tvoří 20,0 % ročníku (39 vozů).
Jak ročník stárne
Renaultu Capturu 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,2 % | 20 000 až 50 000 km |
| 6 let | 96,1 % | 30 000 až 70 000 km |
| 8 let | 95,8 % | 50 000 až 100 000 km |
| 10 let | 94,8 % | 60 000 až 120 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 0.9 Benzín 66 kW (44,6 %), 1.2 Benzín 88 kW (25,6 %), 1.5 Nafta 66 kW (17,9 %).
Barevně převládá bílá (15,9 %), druhá nejčastější je oranžová (13,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 076 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 96,5 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,9 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,5 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,8 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 60 235 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 38 292 až 90 187 km. To odpovídá asi 5 476 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,3 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Brzdové zařízení | 96 | 21,0 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 91 | 19,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 73 | 16,0 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 69 | 15,1 % |
| Výhledy | 67 | 14,7 % |
| Identifikace vozidla | 61 | 13,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2015
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 0.9 Benzín 66 kW | 87 | 97,8 % | 154 496 Kč |
| 1.2 Benzín 88 kW | 50 | 96,3 % | 180 950 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 205 000 Kč |
| 100 000 km | 176 000 Kč |
| 150 000 km | 151 000 Kč |
| 200 000 km | 131 000 Kč |
| 250 000 km | 114 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Capturu ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 159 393 Kč (při mediánovém nájezdu 134 294 km). Běžné rozpětí je od 137 224 do 182 166 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 200 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 120 975 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 205 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 114 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Capturu 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo53,8 % · 21 vozidel
- Francie28,2 % · 11 vozidel
- Rakousko10,3 % · 4 vozidla
- Itálie2,6 % · 1 vozidlo
- Nizozemsko2,6 % · 1 vozidlo
- země neurčena2,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj33,9 % · 365 prohlídek
- Hlavní město Praha27,8 % · 299 prohlídek
- Ústecký kraj24,6 % · 265 prohlídek
- ostatní13,7 % · 147 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá15,9 % · 31 vozidel
- Oranžová13,8 % · 27 vozidel
- Hnědá10,3 % · 20 vozidel
- Modrá9,7 % · 19 vozidel
- Šedá9,2 % · 18 vozidel
- ostatní41,0 % · 80 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 20,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 557 vozů Renaultu Capturu 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Renault Captur 2015
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.