Renault Captur 2022
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti, z 361 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 340 000 Kčmedián 364 800 Kčdo 406 500 Kč
Renault Captur ročníku 2022 má v ČR 158 vozů. Křivka prodejů je už za vrcholem a začíná klesat. V provozu jich zůstává 153 vozů (96,8 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 1,9 % (3 vozy).
Jak ročník stárne
Renaultu Capturu 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,2 % | 20 000 až 50 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (46,8 %), 1.0 Benzín 67 kW (29,1 %), 1.0 Benzín+LPG 67 kW (13,3 %).
Barevně převládá červená (29,1 %), druhá nejčastější je modrá (22,2 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 361 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 97,5 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 97,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,5 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 33 714 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 19 824 až 50 411 km. To odpovídá asi 8 429 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Moravskoslezském kraji (38,5 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (1,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 103 kW | 74 | 96,0 % | 419 900 Kč |
| 1.0 Benzín 67 kW | 46 | 99,0 % | 348 000 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 56 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 402 000 Kč |
| 50 000 km | 376 000 Kč |
| 75 000 km | 349 000 Kč |
| 100 000 km | 332 000 Kč |
| 125 000 km | 311 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Capturu ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 364 800 Kč (při mediánovém nájezdu 55 979 km). Běžné rozpětí je od 340 000 do 406 500 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 450 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 289 656 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 402 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 311 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Capturu 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Francie33,3 % · 1 vozidlo
- Maďarsko33,3 % · 1 vozidlo
- země neurčena33,3 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Moravskoslezský kraj31,6 % · 114 prohlídek
- Hlavní město Praha26,0 % · 94 prohlídek
- Jihomoravský kraj24,4 % · 88 prohlídek
- ostatní18,0 % · 65 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená28,9 % · 46 vozidel
- Modrá22,0 % · 35 vozidel
- Šedá21,4 % · 34 vozidel
- Bílá15,1 % · 24 vozidel
- Oranžová12,6 % · 20 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 71,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 930 vozů Renaultu Capturu 2022 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní Renault Captur 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.