Renault Captur 2015
0.9 Benzín 66 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 2,0 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti, z 492 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 140 000 Kčmedián 154 496 Kčdo 164 526 Kč
0.9 Benzín 66 kW je první nejpočetnější motorizace u Renaultu Capturu ročníku 2015. V registrech je evidováno 87 vozů (44,6 % ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem H4B A 4 (další 3 kódové varianty byly postaveny na stejných mechanických dílech).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 97,3 % |
| 100-200 000 km | 96,5 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 97,8 % (492 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,3 procentního bodu) mezi motory ročníku 2015 (ročník průměrně 96,5 %).
Plnou způsobilost mělo 97,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 2,2 % bez plné způsobilosti).
Jde zároveň o nejspolehlivější motorizaci ročníku. Porazila i 1.2 Benzín 88 kW (96,3 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 87 vozidel této motorizace se v registru eviduje 4 kódů typu motoru:
Další motorizace Renaultu Capturu 2015
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 193 000 Kč |
| 100 000 km | 170 000 Kč |
| 150 000 km | 146 000 Kč |
| 200 000 km | 126 000 Kč |
| 250 000 km | 111 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 0.9 Benzín 66 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 154 496 Kč (při typickém nájezdu 134 294 km). Běžné rozmezí je 140 000–164 526 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2015 (159 393 Kč).
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 193 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 111 000 Kč.