Renault Captur 2024
Způsobilé na 30 dnů 0,3 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti, z 326 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 365 000 Kčmedián 403 862 Kčdo 457 254 Kč
V roce 2024 eviduje registr Renaultu Capturu 184 vozů. V provozu jich zůstává 162 vozů (88,0 %); ze zahraničí dovezeno 0 vozů (0,0 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.3 Benzín 103 kW (31,0 %), 1.0 Benzín 67 kW (29,3 %), 1.0 Benzín+LPG 67 kW (20,7 %).
Barevně převládá červená (27,7 %), druhá nejčastější je bílá (22,8 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 326 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2024 mělo plnou způsobilost 99,7 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy o 2,4 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 99,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,3 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 8 560 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 2 510 až 18 547 km. To odpovídá asi 4 280 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je v Praze (50,8 %), pak následují Středočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Motorizace ročníku 2024
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.3 Benzín 103 kW | 57 | 99,0 % | 441 396 Kč |
| 1.0 Benzín 67 kW | 54 | 100,0 % | 400 724 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 21 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 398 000 Kč |
| 50 000 km | 368 000 Kč |
| 75 000 km | 340 000 Kč |
| 100 000 km | 319 000 Kč |
| 125 000 km | 296 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Renault Capturu ročníku 2024 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 403 862 Kč (při mediánovém nájezdu 20 978 km). Běžné rozpětí je od 365 000 do 457 254 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 492 456 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 349 519 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 398 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 296 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Renaultu Capturu 2024 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha19,9 % · 65 prohlídek
- Středočeský kraj12,3 % · 40 prohlídek
- Moravskoslezský kraj7,1 % · 23 prohlídek
- ostatní60,7 % · 198 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená27,7 % · 51 vozidel
- Bílá22,8 % · 42 vozidel
- Modrá21,7 % · 40 vozidel
- Šedá20,1 % · 37 vozidel
- Černá7,6 % · 14 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 1 462 vozů Renaultu Capturu 2024 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2024 patří u Capturu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,4 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Renault Captur 2024
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.