Renault Captur 2026

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 50 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
50
Způsobilost na STK
100,0 %
Dovezeno (0 ks)
0 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 66 prohlídek)

Cenový odhadod 482 559 Kčmedián 516 519 Kčdo 553 808 Kč

Renault Captur ročníku 2026 má v ČR 50 vozů. V provozu jich zůstává 48 vozů (96,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,0 % (0 vozů).

Ročník 2026100,0 %
Model celkem97,3 %
Značka celkem92,6 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 67 kW (28,0 %), 1.2 Benzín 84 kW (22,0 %), 1.8 Benzín 80 kW (14,0 %).

Nejčastější barva je červená (32,0 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 66 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 97,3 %, tento ročník je tedy o 2,7 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Nejvíc kusů je v Praze (65,6 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Podíl dovozů (0,0 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Cenový odhad

482 559
od Kč
516 519
medián Kč
553 808
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km478 000 Kč
50 000 km443 000 Kč
75 000 km402 000 Kč
100 000 km377 000 Kč
125 000 km305 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Renault Capturu ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 516 519 Kč (při mediánovém nájezdu 5 km). Běžné rozpětí je od 482 559 do 553 808 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 621 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 460 224 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 478 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 305 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Renaultu Capturu 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha60,6 % · 40 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,7 % · 13 prohlídek
  • Středočeský kraj12,1 % · 8 prohlídek
  • ostatní7,6 % · 5 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená31,4 % · 16 vozidel
  • Šedá29,4 % · 15 vozidel
  • Bílá15,7 % · 8 vozidel
  • Černá15,7 % · 8 vozidel
  • Modrá7,8 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
9,1 %
evidováno u 46 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 503 vozů Renaultu Capturu 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
56,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0 let
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
93,2 %
vyvezeno 7,2 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Capturu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,7 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Renaultu Capturu

Proklepněte konkrétní Renault Captur 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.