Opel Zafira 2018
1.4 Benzín 103 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 1,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti, z 246 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 210 975 Kčmedián 239 900 Kčdo 254 572 Kč
1.4 Benzín 103 kW je první nejpočetnější motorizace u Opelu Zafiry ročníku 2018. V registrech je evidováno 55 vozů (34,6 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 98,7 % |
| 100-200 000 km | 97,1 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 98,8 % (246 prohlídek), tedy mírně nad průměrem (o 1,8 procentního bodu) mezi motory ročníku 2018 (ročník průměrně 97,0 %).
Plnou způsobilost mělo 98,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,2 % bez plné způsobilosti).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Rozložení kódů motoru
Z 55 vozidel této motorizace se v registru eviduje 5 různých kódů motoru:
Další motorizace Opelu Zafiry 2018
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 74 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 290 000 Kč |
| 50 000 km | 259 000 Kč |
| 75 000 km | 240 000 Kč |
| 100 000 km | 231 000 Kč |
| 125 000 km | 213 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.4 Benzín 103 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 239 900 Kč (při typickém nájezdu 74 473 km). Běžné rozmezí je 210 975–254 572 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2018 (217 522 Kč) je tato motorizace o 10 % výše.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 290 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 213 000 Kč.
Doporučení
V ročníku 2018 je to datově bezpečnější varianta.
Statistiky jsou ale jen vodítko, před koupí konkrétního vozu si vždy ověřte jeho skutečný technický stav (předkupní prohlídka, servisní historie, prověření VIN).