Nissan X-Trail 2001

Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 58 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.

Evidováno
58
Způsobilost na STK
91,7 %
Ø nájezd (medián)
201 243 km
Dovezeno (53 ks)
91 %

Způsobilé na 30 dnů 5,7 % · Nezpůsobilé 2,0 % (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti, z 616 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2001 Nissanu X-Trail má v českých registrech 58 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 23 vozů (39,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 53 vozů (91,4 %).

Ročník 200191,7 %
Model celkem93,0 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 84 kW (72,4 %), 2.0 Benzín 103 kW (20,7 %), 2.0 Benzín+LPG 103 kW (6,9 %).

Nejčastější barva je šedá-metal (39,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 616 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 91,7 %. Model jako celek dosahuje 93,0 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,3 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 91,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,7 % a „Nezpůsobilé“ 1,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 201 243 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 162 328 až 252 616 km. To odpovídá asi 8 050 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,6 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (91,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku61939,7 %
Brzdové zařízení32420,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení30319,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1378,8 %
Řízení1187,6 %
Výhledy593,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
215×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
160×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
106×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
99×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
98×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
75×
7
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
71×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
67×

Motorizace ročníku 2001

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 84 kW4291,5 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu X-Trail 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo28,3 % · 15 vozidel
  • Itálie20,8 % · 11 vozidel
  • Nizozemsko5,7 % · 3 vozidla
  • Francie3,8 % · 2 vozidla
  • Rakousko1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena39,6 % · 21 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj14,6 % · 90 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj11,5 % · 71 prohlídek
  • Středočeský kraj10,7 % · 66 prohlídek
  • ostatní63,1 % · 389 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza39,7 % · 23 vozidel
  • Černá10,3 % · 6 vozidel
  • Modrá metalíza10,3 % · 6 vozidel
  • Šedá10,3 % · 6 vozidel
  • Červená metalíza8,6 % · 5 vozidel
  • ostatní20,7 % · 12 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
76,8 %
evidováno u 63 vozů
ABS
65,9 %
evidováno u 54 vozů
Airbag
15,9 %
evidováno u 13 vozů
Katalyzátor
9,8 %
evidováno u 8 vozů
Pohon na plyn
8,5 %
evidováno u 7 vozů
Klimatizace
6,1 %
evidováno u 5 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 23,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 89,5 %EURO 4 · 10,5 %

Jiné ročníky Nissanu X-Trail

Proklepněte konkrétní Nissan X-Trail 2001

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.