Nissan Patrol 1997

Evidováno
103
Způsobilost na STK
89,6 %
Ø nájezd (medián)
222 071 km
Dovezeno (44 ks)
43 %

Způsobilé na 30 dnů 8,9 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti, z 992 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 8,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Nissan Patrol ročníku 1997 má v ČR 103 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu jich zůstává 61 vozů (59,2 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 42,7 % (44 vozů).

Ročník 199789,6 %
Model celkem88,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 85 kW (60,2 %), 2.8 Nafta 68 kW (15,5 %), 2.8 Nafta 95 kW (13,6 %).

Barevně převládá červená-základní (19,4 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 992 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1997 mělo plnou způsobilost 89,6 %. Model jako celek dosahuje 88,8 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,7 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 89,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 8,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 9,6 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,1 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 222 071 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 165 885 až 270 292 km. To odpovídá asi 7 658 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (45,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (42,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 29345,7 %
Brzdové zařízení51218,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav33811,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení31811,2 %
Řízení1856,5 %
Identifikace vozidla1023,6 %
Výhledy822,9 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
380×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
365×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
226×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
179×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
114×
6
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
109×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
92×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
87×

Motorizace ročníku 1997

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 85 kW6289,5 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Patrolu 1997 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo9,1 % · 4 vozidla
  • Dánsko4,5 % · 2 vozidla
  • Polsko2,3 % · 1 vozidlo
  • země neurčena84,1 % · 37 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,6 % · 214 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj14,5 % · 144 prohlídek
  • Hlavní město Praha11,7 % · 116 prohlídek
  • ostatní52,2 % · 518 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená základní19,4 % · 20 vozidel
  • Zelená metalíza14,6 % · 15 vozidel
  • Černá9,7 % · 10 vozidel
  • Zelená9,7 % · 10 vozidel
  • Šedá metalíza8,7 % · 9 vozidel
  • ostatní37,9 % · 39 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
85,9 %
evidováno u 110 vozů
Katalyzátor
27,3 %
evidováno u 35 vozů
Airbag
18,0 %
evidováno u 23 vozů
ABS
10,9 %
evidováno u 14 vozů
Maják modrý
9,4 %
evidováno u 12 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 21,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 92,6 %EURO 3 · 3,7 %EURO 1 · 3,7 %

Jiné ročníky Nissanu Patrolu

Proklepněte konkrétní Nissan Patrol 1997

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.