Nissan Patrol 1992

Evidováno
289
Způsobilost na STK
88,1 %
Ø nájezd (medián)
235 396 km
Dovezeno (163 ks)
56 %

Způsobilé na 30 dnů 9,0 % · Nezpůsobilé 1,5 % (celkem 10,5 % bez plné způsobilosti, z 1 656 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1992 eviduje registr Nissanu Patrolu 289 vozů. V provozu jich zůstává 112 vozů (38,8 %); ze zahraničí dovezeno 163 vozů (56,4 %).

Ročník 199288,1 %
Model celkem88,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta (45,7 %), 2.8 Nafta 85 kW (40,1 %), 3.0 Benzín (5,5 %).

Barevně převládá černá (22,1 %), druhá nejčastější je modrá-základní (14,9 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 656 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1992 mělo plnou způsobilost 88,1 %. Model jako celek dosahuje 88,8 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,8 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 88,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 9,0 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 10,4 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1991 (90,9 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,6 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 235 396 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 172 600 až 295 618 km. To odpovídá asi 6 923 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,1 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (56,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 33542,0 %
Brzdové zařízení61919,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení39612,4 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav37011,6 %
Řízení2267,1 %
Výhledy1354,2 %
Identifikace vozidla1003,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
392×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
379×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
239×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
172×
5
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
124×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
116×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
109×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
104×

Motorizace ročníku 1992

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 85 kW11687,3 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Patrolu 1992 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo8,0 % · 13 vozidel
  • Švýcarsko1,2 % · 2 vozidla
  • Itálie0,6 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko0,6 % · 1 vozidlo
  • Polsko0,6 % · 1 vozidlo
  • země neurčena89,0 % · 145 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj9,8 % · 162 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj8,3 % · 138 prohlídek
  • Ústecký kraj6,9 % · 114 prohlídek
  • ostatní75,0 % · 1 242 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá22,1 % · 64 vozidel
  • Modrá základní14,9 % · 43 vozidel
  • Šedá metalíza13,1 % · 38 vozidel
  • Bílá9,3 % · 27 vozidel
  • Modrá tmavá9,0 % · 26 vozidel
  • ostatní31,5 % · 91 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
84,6 %
evidováno u 252 vozů
Katalyzátor
13,1 %
evidováno u 39 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 7,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 90,5 %EURO 2 · 9,5 %

Jiné ročníky Nissanu Patrolu

Proklepněte konkrétní Nissan Patrol 1992

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.