Nissan Patrol 2004

Evidováno
90
Způsobilost na STK
91,1 %
Ø nájezd (medián)
189 055 km
Dovezeno (41 ks)
46 %

Způsobilé na 30 dnů 7,7 % · Nezpůsobilé 0,6 % (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti, z 950 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 2004 Nissanu Patrolu má v českých registrech 90 vozů. V provozu zůstává 60 vozů (66,7 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 41 vozů (45,6 %).

Ročník 200491,1 %
Model celkem88,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Nafta 116 kW (61,1 %), 3.0 Nafta 118 kW (38,9 %).

Barevně převládá šedá-metal (18,9 %), druhá nejčastější je černá (15,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 950 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 91,1 %. Model jako celek dosahuje 88,8 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 91,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,6 % ze všech prohlídek (celkem 8,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 3,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2003 (87,4 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 189 055 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 136 688 až 261 001 km. To odpovídá asi 8 593 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,0 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (45,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku75943,7 %
Brzdové zařízení30417,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení24314,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav18810,8 %
Řízení1186,8 %
Výhledy724,1 %
Identifikace vozidla543,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
310×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
188×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
145×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
104×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
74×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
72×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
60×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
49×

Motorizace ročníku 2004

MotorPočetSTK~cena
3.0 Nafta 116 kW5589,7 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Patrolu 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo26,8 % · 11 vozidel
  • Itálie4,9 % · 2 vozidla
  • Estonská republika2,4 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko2,4 % · 1 vozidlo
  • Rakousko2,4 % · 1 vozidlo
  • ostatní země4,9 % · 2 vozidla
  • země neurčena56,1 % · 23 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj16,2 % · 154 prohlídek
  • Jihomoravský kraj14,4 % · 137 prohlídek
  • Hlavní město Praha13,2 % · 125 prohlídek
  • ostatní56,2 % · 534 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza18,9 % · 17 vozidel
  • Černá15,6 % · 14 vozidel
  • Černá metalíza12,2 % · 11 vozidel
  • Modrá metalíza12,2 % · 11 vozidel
  • Bílá6,7 % · 6 vozidel
  • ostatní34,4 % · 31 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
87,9 %
evidováno u 109 vozů
ABS
66,9 %
evidováno u 83 vozů
Airbag
10,5 %
evidováno u 13 vozů
Naviják
6,5 %
evidováno u 8 vozů
Katalyzátor
6,5 %
evidováno u 8 vozů
Klimatizace
5,6 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 33,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 92,7 %EURO 4 · 4,9 %EURO 2 · 2,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2004 patří u Patrolu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Nissanu Patrolu

Proklepněte konkrétní Nissan Patrol 2004

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.