Nissan Patrol 1994

Evidováno
185
Způsobilost na STK
91,2 %
Ø nájezd (medián)
234 679 km
Dovezeno (87 ks)
47 %

Způsobilé na 30 dnů 7,1 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 1 304 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1994 Nissanu Patrolu má v českých registrech 185 vozů. V provozu zůstává 87 vozů (47,0 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 87 vozů (47,0 %).

Ročník 199491,2 %
Model celkem88,8 %
Značka celkem93,1 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 85 kW (65,9 %), 2.8 Nafta (34,1 %).

Nejčastější barva je černá (30,8 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 304 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 91,2 %. Model jako celek dosahuje 88,8 %, tento ročník je tedy o 2,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 91,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,7 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1993 (89,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,7 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 234 679 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 175 458 až 287 267 km. To odpovídá asi 7 334 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (48,4 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (47,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 22045,6 %
Brzdové zařízení48017,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav30311,3 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení29511,0 %
Řízení2037,6 %
Výhledy913,4 %
Identifikace vozidla833,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
367×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
349×
3
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
203×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
155×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
113×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
99×
7
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný avšak tato závada nemá vliv na provozní vlastnosti vozidla.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.2.2.1
98×
8
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
94×

Motorizace ročníku 1994

MotorPočetSTK~cena
2.8 Nafta 85 kW12291,3 %–

Z registru vozidel

Složení Nissanu Patrolu 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo8,0 % · 7 vozidel
  • Belgie1,1 % · 1 vozidlo
  • Nizozemsko1,1 % · 1 vozidlo
  • Polsko1,1 % · 1 vozidlo
  • Španělsko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena87,4 % · 76 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj17,6 % · 230 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj10,4 % · 136 prohlídek
  • Hlavní město Praha8,4 % · 109 prohlídek
  • ostatní63,6 % · 829 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá30,8 % · 57 vozidel
  • Šedá metalíza17,8 % · 33 vozidel
  • Bílá13,0 % · 24 vozidel
  • Červená základní7,0 % · 13 vozidel
  • Zelená metalíza7,0 % · 13 vozidel
  • ostatní24,3 % · 45 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
86,3 %
evidováno u 170 vozů
Katalyzátor
29,9 %
evidováno u 59 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 13,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 81,5 %EURO 2 · 11,1 %EURO 3 · 7,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1994 patří u Patrolu k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Nissanu Patrolu

Proklepněte konkrétní Nissan Patrol 1994

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.