Mitsubishi Outlander 2006
Způsobilé na 30 dnů 6,6 % · Nezpůsobilé 0,7 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 908 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Mitsubishi Outlander ročníku 2006 eviduje registr 91 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. Aktivně jezdí 61 vozů (67,0 %), dovoz tvoří 39,6 % ročníku (36 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.4 Benzín 118 kW (29,7 %), 2.0 Benzín 100 kW (27,5 %), 2.4 Benzín+LPG 118 kW (22,0 %).
Barevně převládá stříbrná-metal (22,0 %), druhá nejčastější je šedá (20,9 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 908 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2006 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 94,5 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu pod průměrem.
Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,6 % a „Nezpůsobilé“ 0,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2005 (93,5 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 152 005 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 106 551 až 201 077 km. To odpovídá asi 7 600 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,9 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Vysoký podíl dovozů (39,6 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 718 | 38,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 388 | 20,6 % |
| Brzdové zařízení | 380 | 20,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 155 | 8,2 % |
| Řízení | 112 | 5,9 % |
| Výhledy | 80 | 4,2 % |
| Obtěžování okolí | 55 | 2,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Mitsubishi Outlanderu 2006 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo44,4 % · 16 vozidel
- Itálie13,9 % · 5 vozidel
- Francie5,6 % · 2 vozidla
- Lotyšská republika5,6 % · 2 vozidla
- Nizozemsko5,6 % · 2 vozidla
- ostatní země11,1 % · 4 vozidla
- země neurčena13,9 % · 5 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj19,3 % · 175 prohlídek
- Hlavní město Praha15,4 % · 140 prohlídek
- Moravskoslezský kraj12,4 % · 113 prohlídek
- ostatní52,9 % · 480 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Stříbrná metalíza22,0 % · 20 vozidel
- Šedá20,9 % · 19 vozidel
- Černá metalíza16,5 % · 15 vozidel
- Šedá metalíza15,4 % · 14 vozidel
- Černá8,8 % · 8 vozidel
- ostatní16,5 % · 15 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 41,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2006 je mezi ročníky Outlanderu podprůměrný. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.
Proklepněte konkrétní Mitsubishi Outlander 2006
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.