Mitsubishi Lancer 1994
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti, z 749 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 21,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1994 eviduje registr Mitsubishi Lanceru 248 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 27 vozů (10,9 %); ze zahraničí dovezeno 152 vozů (61,3 %).
Jak ročník stárne
Mitsubishi Lanceru 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 18 let klesla plná způsobilost o 2,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 16 let | 93,2 % | - |
| 18 let | 90,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.6 Benzín (44,0 %), 1.6 Benzín 83 kW (17,3 %), 2.0 Nafta (14,5 %).
Barevně převládá šedá-metal (16,5 %), druhá nejčastější je bílá (15,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 749 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 93,6 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 5,1 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 189 786 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 152 629 až 223 666 km. To odpovídá asi 5 931 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,0 %), pak následují Ústecký kraj a Zlínský kraj.
Vysoký podíl dovozů (61,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 553 | 49,4 % |
| Brzdové zařízení | 251 | 22,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 133 | 11,9 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 106 | 9,5 % |
| Řízení | 77 | 6,9 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.6 Benzín 83 kW | 43 | 93,2 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mitsubishi Lanceru 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo5,9 % · 9 vozidel
- Rakousko2,6 % · 4 vozidla
- Německo (NDR)0,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena90,8 % · 138 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj10,7 % · 80 prohlídek
- Ústecký kraj10,0 % · 75 prohlídek
- Zlínský kraj8,1 % · 61 prohlídek
- ostatní71,2 % · 533 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza16,5 % · 41 vozidel
- Bílá15,7 % · 39 vozidel
- Červená základní13,3 % · 33 vozidel
- Modrá metalíza10,5 % · 26 vozidel
- Červená metalíza10,1 % · 25 vozidel
- ostatní33,9 % · 84 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 1,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Mitsubishi Lancer 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.