Mitsubishi Lancer 1990

Evidováno
602
Způsobilost na STK
95,8 %
Ø nájezd (medián)
187 877 km
Dovezeno (351 ks)
58 %

Způsobilé na 30 dnů 2,1 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti, z 1 118 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 29,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1990 Mitsubishi Lanceru má v českých registrech 602 vozů. Blížíme se roku s nejvyšším počtem registrací, model nabíral na popularitě. V provozu zůstává 61 vozů (10,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 351 vozů (58,3 %).

Ročník 199095,8 %
Model celkem94,2 %
Značka celkem93,7 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.5 Benzín (69,4 %), 1.8 Benzín (11,6 %), 1.8 Nafta (6,1 %).

Barevně převládá bílá (20,4 %), druhá nejčastější je modrá-metal (15,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 118 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1990 mělo plnou způsobilost 95,8 %. Model jako celek dosahuje 94,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 3,0 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 6,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 187 877 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 151 443 až 229 991 km. To odpovídá asi 5 219 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Pardubickém kraji (35,0 %), pak následují Ústecký kraj a Středočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (58,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku22150,8 %
Brzdové zařízení11426,2 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení5011,5 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav5011,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
78×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
48×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
42×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
30×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
20×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
18×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
17×
8
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je prasklá, avšak nedochází k úniku maziva.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.1
16×

Z registru vozidel

Složení Mitsubishi Lanceru 1990 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • země neurčena100,0 % · 351 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Pardubický kraj4,4 % · 49 prohlídek
  • Ústecký kraj4,1 % · 46 prohlídek
  • Středočeský kraj4,0 % · 45 prohlídek
  • ostatní87,5 % · 978 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá20,4 % · 123 vozidel
  • Modrá metalíza15,4 % · 93 vozidel
  • Červená metalíza15,0 % · 90 vozidel
  • Stříbrná8,1 % · 49 vozidel
  • Šedá metalíza8,0 % · 48 vozidel
  • ostatní33,1 % · 199 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
56,3 %
evidováno u 330 vozů
Tažné zařízení
29,4 %
evidováno u 172 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 0,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 586 vozů Mitsubishi Lanceru 1990 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
4,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
3,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
10,2 %
vyvezeno 1,2 % · zaniklo 86,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1990 patří u Lanceru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mitsubishi Lanceru

Proklepněte konkrétní Mitsubishi Lancer 1990

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.