Mercedes-Benz Třída V 2014

Evidováno
92
Způsobilost na STK
96,7 %
Ø nájezd (medián)
152 931 km
Dovezeno (39 ks)
42 %

Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 696 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 449 999 Kčmedián 497 999 Kčdo 599 999 Kč

Mercedes-Benz Třída V ročníku 2014 má v ČR 92 vozů. Model byl ve fázi, kdy popularita rostla. V provozu jich zůstává 92 vozů (100,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 42,4 % (39 vozů).

Ročník 201496,7 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem94,9 %

Jak ročník stárne

Mercedes-Benz Třídy V 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 0,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let95,6 % -
8 let96,5 % -
10 let93,3 % -
12 let97,4 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.1 Nafta 140 kW (59,8 %), 2.1 Nafta 120 kW (40,2 %).

Nejčastější barva je šedá (32,6 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 696 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,7 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 2,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,7 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,5 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2003 (92,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 152 931 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 101 703 až 215 241 km. To odpovídá asi 12 744 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (46,1 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (42,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Výhledy7533,6 %
Podvozek a části připevněné k podvozku7433,2 %
Brzdové zařízení7433,2 %

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
60×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
31×
3
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
19×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
15×
5
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×
6
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
11×
7
Poškození nebo deformace zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, které nemá vliv na jeho funkci nebo bezpečnost.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.4.1.1
10×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
10×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

2,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 824 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2014

MotorPočetSTK~cena
2.1 Nafta 140 kW5596,4 %599 999 Kč

Cenový odhad

449 999
od Kč
497 999
medián Kč
599 999
do Kč

Při nájezdu kolem 265 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
150 000 km555 000 Kč
200 000 km504 000 Kč
250 000 km504 000 Kč
300 000 km459 000 Kč
350 000 km421 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy V ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 497 999 Kč (při mediánovém nájezdu 264 878 km). Běžné rozpětí je od 449 999 do 599 999 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 723 360 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 418 000 Kč.

S nájezdem 150 000 km vychází odhad na 555 000 Kč, s nájezdem 350 000 km na 421 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy V 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo79,5 % · 31 vozidel
  • Francie10,3 % · 4 vozidla
  • Belgie5,1 % · 2 vozidla
  • Slovensko2,6 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko2,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha46,1 % · 370 prohlídek
  • Středočeský kraj32,8 % · 263 prohlídek
  • Jihomoravský kraj21,2 % · 170 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá32,6 % · 30 vozidel
  • Černá19,6 % · 18 vozidel
  • Modrá18,5 % · 17 vozidel
  • Bílá14,1 % · 13 vozidel
  • Hnědá10,9 % · 10 vozidel
  • ostatní4,3 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
53,7 %
evidováno u 168 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 54,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 59,4 %EURO 5 · 40,6 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2014 patří u Třídy V k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy V

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu V 2014

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.