Mercedes-Benz Třída V 2026

Evidováno
81
Způsobilost na STK
100,0 %
Ø nájezd (medián)
2 257 km
Dovezeno (5 ks)
6 %

Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 111 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 2 450 000 Kčmedián 2 599 900 Kčdo 2 696 292 Kč

Pro Mercedes-Benz Třídu V ročníku 2026 eviduje registr 81 vozů. Aktivně jezdí 79 vozů (97,5 %), dovoz tvoří 6,2 % ročníku (5 vozů).

Ročník 2026100,0 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 174 kW (71,6 %), 2.0 Nafta 195 kW (14,8 %), 2.0 Nafta 140 kW (9,9 %).

Nejčastější barva je šedá (43,2 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 111 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 5,3 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je 2 256 km, běžně v rozmezí 682 až 4 972 km.

Nejvíc kusů je ve Zlínském kraji (71,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Praha.

Podíl dovozů (6,2 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený).
Identifikace vozidla · kód 0.2.1.3
1×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
1×

Motorizace ročníku 2026

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 174 kW58100,0 %2 649 999 Kč

Cenový odhad

2 450 000
od Kč
2 599 900
medián Kč
2 696 292
do Kč

Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km2 190 000 Kč
50 000 km2 116 000 Kč
75 000 km1 997 000 Kč
100 000 km1 952 000 Kč
125 000 km1 561 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Mercedes-Benz Třídy V ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 2 599 900 Kč (při mediánovém nájezdu 10 km). Běžné rozpětí je od 2 450 000 do 2 696 292 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 825 350 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 2 100 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 2 190 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 561 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy V 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo80,0 % · 4 vozidla
  • Slovensko20,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Zlínský kraj49,5 % · 55 prohlídek
  • Hlavní město Praha9,9 % · 11 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,9 % · 11 prohlídek
  • ostatní30,6 % · 34 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá43,2 % · 35 vozidel
  • Černá27,2 % · 22 vozidel
  • Modrá9,9 % · 8 vozidel
  • Bílá8,6 % · 7 vozidel
  • Červená6,2 % · 5 vozidel
  • ostatní4,9 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
49,8 %
evidováno u 307 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 100,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,8 %EURO 5 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 614 vozů Mercedes-Benz Třídy V 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
96,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,1 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
99,2 %
vyvezeno 0,8 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2026 patří u Třídy V k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 5,3 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy V

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu V 2026

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.