Mercedes-Benz Třída V 1998

Evidováno
109
Způsobilost na STK
90,1 %
Ø nájezd (medián)
237 671 km
Dovezeno (89 ks)
82 %

Způsobilé na 30 dnů 7,6 % · Nezpůsobilé 1,2 % (celkem 8,9 % bez plné způsobilosti, z 812 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 10,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Mercedes-Benz Třídu V ročníku 1998 eviduje registr 109 vozů. Aktivně jezdí 46 vozů (42,2 %), dovoz tvoří 81,7 % ročníku (89 vozů).

Ročník 199890,1 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem94,9 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.3 Nafta 72 kW (67,0 %), 2.3 Benzín 105 kW (17,4 %), 2.8 Benzín 128 kW (10,1 %).

Barevně převládá černá-metal (9,2 %), druhá nejčastější je černá (9,2 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 812 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1998 mělo plnou způsobilost 90,1 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 4,6 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 90,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,2 % ze všech prohlídek (celkem 8,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 2,5 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1997 (92,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,9 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 237 671 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 192 430 až 292 822 km. To odpovídá asi 8 488 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,1 %), pak následují Ústecký kraj a Královéhradecký kraj.

Vysoký podíl dovozů (81,7 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku61835,7 %
Brzdové zařízení46927,1 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení25214,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1729,9 %
Řízení1206,9 %
Výhledy1005,8 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
264×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
144×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
118×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
106×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
78×
6
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
77×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
62×
8
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
57×

Motorizace ročníku 1998

MotorPočetSTK~cena
2.3 Nafta 72 kW7390,3 %–

Z registru vozidel

Složení Mercedes-Benz Třídy V 1998 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo16,9 % · 15 vozidel
  • Itálie5,6 % · 5 vozidel
  • Rakousko2,2 % · 2 vozidla
  • Německo (NDR)1,1 % · 1 vozidlo
  • Španělsko1,1 % · 1 vozidlo
  • země neurčena73,0 % · 65 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj11,2 % · 91 prohlídek
  • Ústecký kraj9,6 % · 78 prohlídek
  • Královéhradecký kraj9,4 % · 76 prohlídek
  • ostatní69,8 % · 567 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá9,2 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza9,2 % · 10 vozidel
  • Šedá metalíza8,3 % · 9 vozidel
  • Modrá metalíza7,3 % · 8 vozidel
  • Stříbrná metalíza5,5 % · 6 vozidel
  • ostatní60,6 % · 66 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
65,6 %
evidováno u 86 vozů
ABS
64,9 %
evidováno u 85 vozů
Airbag
29,0 %
evidováno u 38 vozů
Katalyzátor
19,8 %
evidováno u 26 vozů
Klimatizace
15,3 %
evidováno u 20 vozů
ASR
6,9 %
evidováno u 9 vozů
Pohon na plyn
6,9 %
evidováno u 9 vozů
Nezávislé topení
5,3 %
evidováno u 7 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 19,1 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 96,0 %EURO 1 · 4,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1998 je mezi ročníky Třídy V podprůměrný. Plná způsobilost je o 4,6 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky Mercedes-Benz Třídy V

Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu V 1998

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.