Mercedes-Benz Třída S 2003
Způsobilé na 30 dnů 3,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 801 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 2003 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy S 208 vozů. V provozu jich zůstává 122 vozů (58,7 %); ze zahraničí dovezeno 103 vozů (49,5 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy S 2003 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 6 let | 96,8 % | - |
| 8 let | 98,5 % | - |
| 10 let | 95,1 % | - |
| 12 let | 98,4 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.2 Nafta 150 kW (32,2 %), 5.0 Benzín 225 kW (16,3 %), 4.0 Nafta 184 kW (12,5 %).
Barevně převládá černá-metal (22,6 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (20,7 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 801 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2003 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 96,2 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 244 696 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 180 946 až 310 996 km. To odpovídá asi 10 639 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (40,4 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (49,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 421 | 30,5 % |
| Brzdové zařízení | 307 | 22,2 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 280 | 20,3 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 155 | 11,2 % |
| Řízení | 143 | 10,4 % |
| Výhledy | 75 | 5,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2003
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 3.2 Nafta 150 kW | 67 | 95,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy S 2003 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo25,2 % · 26 vozidel
- Itálie5,8 % · 6 vozidel
- Rakousko4,9 % · 5 vozidel
- Francie1,9 % · 2 vozidla
- Nizozemsko1,9 % · 2 vozidla
- ostatní země6,8 % · 7 vozidel
- země neurčena53,4 % · 55 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha17,8 % · 320 prohlídek
- Jihomoravský kraj13,4 % · 242 prohlídek
- Středočeský kraj12,8 % · 231 prohlídek
- ostatní56,0 % · 1 008 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá metalíza22,6 % · 47 vozidel
- Stříbrná metalíza20,7 % · 43 vozidel
- Černá14,9 % · 31 vozidel
- Modrá metalíza12,0 % · 25 vozidel
- Šedá metalíza9,1 % · 19 vozidel
- ostatní20,7 % · 43 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 29,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu S 2003
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.