Mercedes-Benz Třída E 1994
Způsobilé na 30 dnů 4,2 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti, z 1 795 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
V roce 1994 eviduje registr Mercedes-Benz Třídy E 313 vozů. V provozu jich zůstává 144 vozů (46,0 %); ze zahraničí dovezeno 251 vozů (80,2 %).
Jak ročník stárne
Mercedes-Benz Třídy E 1994 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 18 let | 93,7 % | - |
| 20 let | 93,7 % | - |
| 24 let | 92,3 % | - |
| 26 let | 89,2 % | - |
| 28 let | 94,8 % | - |
| 30 let | 97,5 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 83 kW (19,5 %), 2.5 Nafta (13,7 %), 2.2 Benzín (10,5 %).
Barevně převládá šedá-metal (22,0 %), druhá nejčastější je černá (11,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 795 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1994 mělo plnou způsobilost 94,8 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 0,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 94,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 4,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 5,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 281 227 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 223 520 až 345 143 km. To odpovídá asi 8 788 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (46,3 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (80,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 430 | 40,5 % |
| Brzdové zařízení | 813 | 23,0 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 444 | 12,6 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 417 | 11,8 % |
| Řízení | 311 | 8,8 % |
| Výhledy | 115 | 3,3 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 1994
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 83 kW | 61 | 93,5 % | – |
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy E 1994 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo27,9 % · 70 vozidel
- Rakousko3,6 % · 9 vozidel
- Itálie2,8 % · 7 vozidel
- Německo (NDR)1,6 % · 4 vozidla
- Polsko1,2 % · 3 vozidla
- ostatní země3,2 % · 8 vozidel
- země neurčena59,8 % · 150 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj23,7 % · 426 prohlídek
- Hlavní město Praha18,2 % · 326 prohlídek
- Ústecký kraj9,4 % · 169 prohlídek
- ostatní48,7 % · 874 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza22,0 % · 69 vozidel
- Černá11,5 % · 36 vozidel
- Bílá6,7 % · 21 vozidel
- Modrá tmavá6,7 % · 21 vozidel
- Černá metalíza6,4 % · 20 vozidel
- ostatní46,6 % · 146 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 23,5 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu E 1994
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.