Mercedes-Benz Třída E 1993
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 1 036 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 1993 Mercedes-Benz Třídy E má v českých registrech 212 vozů. V provozu zůstává 95 vozů (44,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 166 vozů (78,3 %).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Benzín (16,5 %), 2.5 Nafta 83 kW (11,8 %), 2.5 Nafta (9,4 %).
Barevně převládá šedá-metal (23,6 %), druhá nejčastější je černá (14,6 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 036 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 95,5 %. Model jako celek dosahuje 95,3 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 95,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 284 525 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 220 809 až 337 933 km. To odpovídá asi 8 622 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,1 %), pak následují Praha a Ústecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (78,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 765 | 40,8 % |
| Brzdové zařízení | 481 | 25,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 245 | 13,1 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 223 | 11,9 % |
| Řízení | 163 | 8,7 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Mercedes-Benz Třídy E 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo34,3 % · 57 vozidel
- Itálie2,4 % · 4 vozidla
- Německo (NDR)1,8 % · 3 vozidla
- Rakousko1,8 % · 3 vozidla
- Francie1,2 % · 2 vozidla
- ostatní země1,8 % · 3 vozidla
- země neurčena56,6 % · 94 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Středočeský kraj20,6 % · 213 prohlídek
- Hlavní město Praha19,9 % · 206 prohlídek
- Ústecký kraj7,2 % · 75 prohlídek
- ostatní52,3 % · 542 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza23,6 % · 50 vozidel
- Černá14,6 % · 31 vozidel
- Bílá9,9 % · 21 vozidel
- Černá metalíza6,1 % · 13 vozidel
- Stříbrná6,1 % · 13 vozidel
- ostatní39,6 % · 84 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 20,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.
Proklepněte konkrétní Mercedes-Benz Třídu E 1993
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.