Mazda 3 2020
Způsobilé na 30 dnů 1,7 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 461 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 398 162 Kčmedián 429 000 Kčdo 460 954 Kč
Mazda 3 ročníku 2020 má v ČR 147 vozů. V provozu jich zůstává 143 vozů (97,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 19,0 % (28 vozů).
Jak ročník stárne
Mazdy 3 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,3 % | 30 000 až 60 000 km |
| 6 let | 99,2 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 90 kW (53,1 %), 2.0 Benzín 132 kW (38,1 %), 2.0 Benzín 110 kW (8,8 %).
Nejčastější barva je červená (43,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 461 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 98,2 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy o 3,7 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 70,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 53 088 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 32 505 až 79 401 km. To odpovídá asi 8 848 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (46,8 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Středočeský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2020
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 90 kW | 78 | 99,2 % | 419 900 Kč |
| 2.0 Benzín 132 kW | 56 | 98,3 % | 429 966 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 67 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 477 000 Kč |
| 50 000 km | 442 000 Kč |
| 75 000 km | 421 000 Kč |
| 100 000 km | 408 000 Kč |
| 125 000 km | 397 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mazda 3 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 429 000 Kč (při mediánovém nájezdu 67 150 km). Běžné rozpětí je od 398 162 do 460 954 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 474 900 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 350 000 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 477 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 397 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mazdy 3 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo71,4 % · 20 vozidel
- Rakousko17,9 % · 5 vozidel
- Dánsko3,6 % · 1 vozidlo
- Francie3,6 % · 1 vozidlo
- Polsko3,6 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha46,8 % · 217 prohlídek
- Moravskoslezský kraj29,7 % · 138 prohlídek
- Středočeský kraj23,5 % · 109 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená43,5 % · 64 vozidel
- Šedá28,6 % · 42 vozidel
- Bílá11,6 % · 17 vozidel
- Modrá6,8 % · 10 vozidel
- Černá6,1 % · 9 vozidel
- ostatní3,4 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 73,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2020 patří u 3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mazdu 3 2020
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.