Mazda 3 2022
Způsobilé na 30 dnů 3,3 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti, z 275 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 417 622 Kčmedián 440 000 Kčdo 511 040 Kč
Pro Mazdu 3 ročníku 2022 eviduje registr 110 vozů. Aktivně jezdí 106 vozů (96,4 %), dovoz tvoří 6,4 % ročníku (7 vozů).
Jak ročník stárne
Mazdy 3 2022 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 97,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Benzín 90 kW (39,1 %), 2.0 Benzín 110 kW (35,5 %), 2.0 Benzín 137 kW (25,5 %).
Nejčastější barva je červená (39,1 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 275 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2022 mělo plnou způsobilost 96,3 %. Model jako celek dosahuje 94,6 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,7 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 96,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,3 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,6 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 44 078 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 26 345 až 67 575 km. To odpovídá asi 11 020 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (50,3 %), pak následují Moravskoslezský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (6,4 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2022
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Benzín 90 kW | 43 | 98,0 % | 428 800 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 63 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 487 000 Kč |
| 50 000 km | 456 000 Kč |
| 75 000 km | 432 000 Kč |
| 100 000 km | 417 000 Kč |
| 125 000 km | 400 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Mazda 3 ročníku 2022 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 440 000 Kč (při mediánovém nájezdu 63 021 km). Běžné rozpětí je od 417 622 do 511 040 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 540 886 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 399 572 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 487 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 400 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Mazdy 3 2022 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Rakousko57,1 % · 4 vozidla
- Německo42,9 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha34,2 % · 94 prohlídek
- Moravskoslezský kraj17,5 % · 48 prohlídek
- Jihomoravský kraj16,4 % · 45 prohlídek
- ostatní32,0 % · 88 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Červená39,1 % · 43 vozidel
- Šedá30,0 % · 33 vozidel
- Bílá13,6 % · 15 vozidel
- Hnědá8,2 % · 9 vozidel
- Modrá5,5 % · 6 vozidel
- ostatní3,6 % · 4 vozidla
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 72,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2022 patří u 3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,7 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Mazdu 3 2022
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.