Hyundai Tucson 2010

Evidováno
131
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
151 026 km
Dovezeno (13 ks)
10 %

Způsobilé na 30 dnů 3,5 % · Nezpůsobilé 0,2 % (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti, z 1 258 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 91 098 Kčmedián 100 078 Kčdo 111 227 Kč

Ročník 2010 Hyundai Tucsonu má v českých registrech 131 vozů. V provozu zůstává 105 vozů (80,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 13 vozů (9,9 %).

Ročník 201096,1 %
Model celkem95,2 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai Tucsonu 2010 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 16 let klesla plná způsobilost o 9,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky99,2 % -
6 let95,8 % -
8 let96,4 % -
10 let97,3 % -
12 let92,6 % -
14 let91,8 % -
16 let89,5 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 103 kW (48,1 %), 2.0 Nafta 110 kW (39,7 %), 2.0 Benzín 104 kW (5,3 %).

Barevně převládá černá (16,8 %), druhá nejčastější je zelená-metal (14,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 258 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2010 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 95,2 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 0,9 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,2 % ze všech prohlídek (celkem 3,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2009 (94,8 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,0 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 151 026 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 99 744 až 207 474 km. To odpovídá asi 9 439 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (49,8 %), pak následují Plzeňský kraj a Jihomoravský kraj.

Podíl dovozů (9,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku53033,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení35222,4 %
Brzdové zařízení31520,1 %
Řízení1519,6 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav1127,1 %
Výhledy1117,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
171×
2
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
148×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
136×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
104×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
100×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
94×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
79×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
56×

Motorizace ročníku 2010

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 103 kW6397,9 %116 000 Kč
2.0 Nafta 110 kW5295,4 %115 000 Kč

Cenový odhad

91 098
od Kč
100 078
medián Kč
111 227
do Kč

Při nájezdu kolem 132 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km150 000 Kč
100 000 km115 000 Kč
150 000 km93 000 Kč
200 000 km79 000 Kč
250 000 km66 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai Tucsonu ročníku 2010 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 100 078 Kč (při mediánovém nájezdu 132 142 km). Běžné rozpětí je od 91 098 do 111 227 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 140 500 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 61 970 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 150 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 66 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai Tucsonu 2010 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo69,2 % · 9 vozidel
  • Rakousko15,4 % · 2 vozidla
  • Švýcarsko7,7 % · 1 vozidlo
  • země neurčena7,7 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj19,0 % · 239 prohlídek
  • Plzeňský kraj9,7 % · 122 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,5 % · 119 prohlídek
  • ostatní61,8 % · 778 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá16,8 % · 22 vozidel
  • Zelená metalíza14,5 % · 19 vozidel
  • Šedá metalíza13,7 % · 18 vozidel
  • Zelená tmavá13,7 % · 18 vozidel
  • Zelená13,0 % · 17 vozidel
  • ostatní28,2 % · 37 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
75,6 %
evidováno u 136 vozů
ABS
60,0 %
evidováno u 108 vozů
Katalyzátor
21,1 %
evidováno u 38 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 48,3 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 4 · 81,6 %EURO 5 · 17,2 %EURO 3 · 1,1 %

Jiné ročníky Hyundai Tucsonu

Proklepněte konkrétní Hyundai Tucson 2010

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.