Hyundai i10 2020

Evidováno
156
Způsobilost na STK
97,1 %
Ø nájezd (medián)
23 933 km
Dovezeno (2 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 486 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 182 400 Kčmedián 220 000 Kčdo 258 470 Kč

Pro Hyundai i10 ročníku 2020 eviduje registr 156 vozů. Aktivně jezdí 150 vozů (96,2 %), dovoz tvoří 1,3 % ročníku (2 vozy).

Ročník 202097,0 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai i10 2020 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 1,2 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,2 %10 000 až 30 000 km
6 let96,0 %10 000 až 50 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 49 kW (87,2 %), 1.2 Benzín 62 kW (12,8 %).

Nejčastější barva je červená (39,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 486 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 45,2 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 23 933 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 786 až 41 616 km. To odpovídá asi 3 989 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (35,7 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (1,3 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
15×
2
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
12×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
11×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Stěrač zadního skla chybí nebo ramínko dostatečně nestírá v celé ploše.
Výhledy · kód 3.4.2.1
11×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
7×
6
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Identifikace vozidla · kód 0.3.3
7×
7
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
5×
8
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
4×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 952 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 49 kW13696,8 %210 000 Kč

Cenový odhad

182 400
od Kč
220 000
medián Kč
258 470
do Kč

Při nájezdu kolem 75 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km259 000 Kč
50 000 km238 000 Kč
75 000 km220 000 Kč
100 000 km208 000 Kč
125 000 km194 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai i10 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 220 000 Kč (při mediánovém nájezdu 75 062 km). Běžné rozpětí je od 182 400 do 258 470 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 270 574 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 112 858 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 259 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 194 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai i10 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo50,0 % · 1 vozidlo
  • Slovensko50,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj35,7 % · 180 prohlídek
  • Hlavní město Praha32,3 % · 163 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj31,9 % · 161 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená39,2 % · 62 vozidel
  • Bílá30,4 % · 48 vozidel
  • Modrá22,8 % · 36 vozidel
  • Šedá6,3 % · 10 vozidel
  • Černá1,3 % · 2 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
10,2 %
evidováno u 85 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 44,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,7 %EURO 5 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 837 vozů Hyundai i10 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
50,5 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
73,7 %
vyvezeno 25,9 % · zaniklo 0,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2020 patří u i10 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky Hyundai i10

Proklepněte konkrétní Hyundai i10 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.