Hyundai i10 2019

Evidováno
195
Způsobilost na STK
96,1 %
Ø nájezd (medián)
25 304 km
Dovezeno (1 ks)
1 %

Způsobilé na 30 dnů 3,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti, z 721 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 159 250 Kčmedián 170 120 Kčdo 181 341 Kč

Hyundai i10 ročníku 2019 má v ČR 195 vozů. V provozu jich zůstává 190 vozů (97,4 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 0,5 % (1 vůz).

Ročník 201996,1 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai i10 2019 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 6 let klesla plná způsobilost o 3,5 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky96,8 %10 000 až 30 000 km
6 let93,3 %20 000 až 50 000 km

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 49 kW (91,3 %), 1.0 Benzín 48 kW (7,2 %), 1.2 Benzín 64 kW (1,5 %).

Nejčastější barva je bílá (41,5 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 721 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2019 mělo plnou způsobilost 96,1 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,1 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 96,1 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,9 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2018 (95,0 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 39,3 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 25 304 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 14 205 až 43 387 km. To odpovídá asi 3 615 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (39,5 %), pak následují Praha a Moravskoslezský kraj.

Podíl dovozů (0,5 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.

Nejčastější závady STK

1
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
61×
2
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2
26×
3
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Identifikace vozidla · kód 0.3.3
18×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
12×
5
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
10×
6
Vozidlo je vybaveno poklicemi kol, které zakrývají upevnění kol nebo jinak brání v provedení předepsaných kontrolních úkonů.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.2.2.7
7×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
7×
8
Opotřebení v převodu ovladače parkovací brzdy nebo západkového mechanismu, které však nemá vliv na spolehlivost nebo funkci ovládání parkovací brzdy.
Brzdové zařízení · kód 1.1.6.2.1
6×

Na co se zaměřit u ročníku 2019

Závady, které technici u Hyundai i10 2019 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B2,54×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 033 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.28 let473
Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.18 let1 776

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

7,4 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P040466×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 029 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2019

MotorPočetSTK~cena
1.0 Benzín 49 kW17895,8 %170 000 Kč

Cenový odhad

159 250
od Kč
170 120
medián Kč
181 341
do Kč

Při nájezdu kolem 42 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km181 000 Kč
50 000 km164 000 Kč
75 000 km153 000 Kč
100 000 km147 000 Kč
125 000 km136 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai i10 ročníku 2019 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 170 120 Kč (při mediánovém nájezdu 42 045 km). Běžné rozpětí je od 159 250 do 181 341 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 220 352 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 150 000 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 181 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 136 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai i10 2019 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Rakousko100,0 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj32,0 % · 231 prohlídek
  • Hlavní město Praha30,4 % · 219 prohlídek
  • Moravskoslezský kraj18,7 % · 135 prohlídek
  • ostatní18,9 % · 136 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Bílá41,5 % · 81 vozidel
  • Červená26,2 % · 51 vozidel
  • Modrá12,8 % · 25 vozidel
  • Hnědá11,8 % · 23 vozidel
  • Šedá7,2 % · 14 vozidel
  • ostatní0,5 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
27,6 %
evidováno u 191 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 41,8 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 98,3 %EURO 5 · 1,4 %EURO 4 · 0,3 %

Majitelé a osud v registru

Z 691 vozů Hyundai i10 2019 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
44,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,7 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
78,3 %
vyvezeno 21,1 % · zaniklo 0,6 %

Jiné ročníky Hyundai i10

Proklepněte konkrétní Hyundai i10 2019

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.