Hyundai i10 2012

Evidováno
77
Způsobilost na STK
94,0 %
Ø nájezd (medián)
58 465 km
Dovezeno (18 ks)
23 %

Způsobilé na 30 dnů 4,9 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti, z 576 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 72 682 Kčmedián 99 190 Kčdo 120 258 Kč

V roce 2012 eviduje registr Hyundai i10 77 vozů. Počet registrací po vrcholu postupně klesá. V provozu jich zůstává 72 vozů (93,5 %); ze zahraničí dovezeno 18 vozů (23,4 %).

Ročník 201294,0 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem94,3 %

Jak ročník stárne

Hyundai i10 2012 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 14 let klesla plná způsobilost o 10,4 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky98,7 % -
6 let94,9 % -
8 let92,2 % -
10 let95,6 % -
12 let93,3 % -
14 let88,3 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.1 Benzín 51 kW (49,4 %), 1.1 Benzín 50 kW (41,6 %), 1.2 Benzín 62 kW (9,1 %).

Barevně převládá červená-metal (18,2 %), druhá nejčastější je červená (15,6 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 576 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2012 mělo plnou způsobilost 94,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 5,7 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,8 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2011 (95,8 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 58 465 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 31 640 až 99 934 km. To odpovídá asi 4 176 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (37,5 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku17037,6 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení14131,2 %
Brzdové zařízení14131,2 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
54×
2
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
51×
3
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
50×
Zobrazit dalších 5 závad
4
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
46×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
42×
6
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
32×
7
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
30×
8
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
23×

Cenový odhad

72 682
od Kč
99 190
medián Kč
120 258
do Kč

Při nájezdu kolem 126 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km128 000 Kč
100 000 km109 000 Kč
150 000 km92 000 Kč
200 000 km75 000 Kč
250 000 km58 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Hyundai i10 ročníku 2012 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 99 190 Kč (při mediánovém nájezdu 125 613 km). Běžné rozpětí je od 72 682 do 120 258 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 121 344 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 54 478 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 128 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 58 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Hyundai i10 2012 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo66,7 % · 12 vozidel
  • Rakousko16,7 % · 3 vozidla
  • Dánsko11,1 % · 2 vozidla
  • Itálie5,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj21,9 % · 126 prohlídek
  • Hlavní město Praha18,4 % · 106 prohlídek
  • Jihočeský kraj18,1 % · 104 prohlídek
  • ostatní41,7 % · 240 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Červená metalíza18,2 % · 14 vozidel
  • Červená15,6 % · 12 vozidel
  • Modrá metalíza13,0 % · 10 vozidel
  • Stříbrná metalíza11,7 % · 9 vozidel
  • Černá9,1 % · 7 vozidel
  • ostatní32,5 % · 25 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
26,4 %
evidováno u 47 vozů
Tažné zařízení
9,0 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 53,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 5 · 96,8 %EURO 4 · 2,1 %EURO 6 · 1,1 %

Jiné ročníky Hyundai i10

Proklepněte konkrétní Hyundai i10 2012

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.