Ford C-Max 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,8 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti, z 537 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 131 000 Kčmedián 159 913 Kčdo 180 000 Kč
Pro Ford C-Max ročníku 2017 eviduje registr 112 vozů. Aktivně jezdí 110 vozů (98,2 %), dovoz tvoří 21,4 % ročníku (24 vozů).
Jak ročník stárne
Fordu C-Max 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 3,8 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,8 % | - |
| 6 let | 96,9 % | - |
| 8 let | 95,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 92 kW (55,4 %), 1.5 Benzín 110 kW (22,3 %), 1.5 Nafta 88 kW (10,7 %).
Nejčastější barva je šedá (40,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 537 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,2 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,2 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,8 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,8 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 35,4 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 73 724 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 43 436 až 121 953 km. To odpovídá asi 8 192 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (34,8 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 1.0 Benzín 92 kW | 62 | 98,0 % | 159 877 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 148 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 207 000 Kč |
| 100 000 km | 181 000 Kč |
| 150 000 km | 158 000 Kč |
| 200 000 km | 132 000 Kč |
| 250 000 km | 110 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford C-Max ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 159 913 Kč (při mediánovém nájezdu 148 400 km). Běžné rozpětí je od 131 000 do 180 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 217 145 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 114 900 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 207 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 110 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu C-Max 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo75,0 % · 18 vozidel
- Belgie8,3 % · 2 vozidla
- Rakousko8,3 % · 2 vozidla
- Francie4,2 % · 1 vozidlo
- Slovensko4,2 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj34,8 % · 203 prohlídek
- Hlavní město Praha34,6 % · 202 prohlídek
- Středočeský kraj30,7 % · 179 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá40,2 % · 45 vozidel
- Červená20,5 % · 23 vozidel
- Bílá19,6 % · 22 vozidel
- Modrá11,6 % · 13 vozidel
- Hnědá8,0 % · 9 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 40,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 557 vozů Fordu C-Max 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2017 patří u C-Max k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,2 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford C-Max 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.