Ford C-Max 2018
Způsobilé na 30 dnů 1,4 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti, z 296 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 2,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 170 000 Kčmedián 193 120 Kčdo 214 492 Kč
Pro Ford C-Max ročníku 2018 eviduje registr 67 vozů. Aktivně jezdí 65 vozů (97,0 %), dovoz tvoří 32,8 % ročníku (22 vozů).
Jak ročník stárne
Fordu C-Max 2018 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 8 let klesla plná způsobilost o 3,9 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 98,8 % | - |
| 6 let | 97,8 % | - |
| 8 let | 94,9 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 92 kW (43,3 %), 1.5 Benzín 110 kW (17,9 %), 1.0 Benzín 74 kW (13,4 %).
Nejčastější barva je šedá (40,3 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 296 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2018 mělo plnou způsobilost 98,3 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 98,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 1,4 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 1,7 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2017 (97,2 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 72 022 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 41 329 až 117 022 km. To odpovídá asi 9 003 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (48,5 %), pak následují Praha a Středočeský kraj.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 217 000 Kč |
| 75 000 km | 202 000 Kč |
| 100 000 km | 193 000 Kč |
| 125 000 km | 181 000 Kč |
| 150 000 km | 168 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford C-Max ročníku 2018 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 193 120 Kč (při mediánovém nájezdu 99 475 km). Běžné rozpětí je od 170 000 do 214 492 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 237 800 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 156 970 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 217 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 168 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu C-Max 2018 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo40,9 % · 9 vozidel
- Belgie18,2 % · 4 vozidla
- Francie13,6 % · 3 vozidla
- Rakousko13,6 % · 3 vozidla
- Itálie4,5 % · 1 vozidlo
- ostatní země4,5 % · 1 vozidlo
- země neurčena4,5 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj48,5 % · 181 prohlídek
- Hlavní město Praha29,8 % · 111 prohlídek
- Středočeský kraj21,7 % · 81 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá40,3 % · 27 vozidel
- Bílá26,9 % · 18 vozidel
- Modrá17,9 % · 12 vozidel
- Černá7,5 % · 5 vozidel
- Červená7,5 % · 5 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 60,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2018 patří u C-Max k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford C-Max 2018
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.