Ford C-Max 2016
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti, z 446 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 149 900 Kčmedián 168 118 Kčdo 194 796 Kč
Pro Ford C-Max ročníku 2016 eviduje registr 90 vozů. Aktivně jezdí 88 vozů (97,8 %), dovoz tvoří 40,0 % ročníku (36 vozů).
Jak ročník stárne
Fordu C-Max 2016 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 5,7 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 99,3 % | - |
| 6 let | 98,6 % | - |
| 8 let | 96,8 % | - |
| 10 let | 93,6 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 92 kW (36,7 %), 1.5 Benzín 110 kW (22,2 %), 1.5 Nafta 88 kW (16,7 %).
Nejčastější barva je šedá (32,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 446 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2016 mělo plnou způsobilost 97,0 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy o 2,1 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 97,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 2,9 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2015 (95,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 94 722 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 55 828 až 145 935 km. To odpovídá asi 9 472 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (39,2 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (40,0 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 128 | 32,2 % |
| Obtěžování okolí | 83 | 20,9 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 68 | 17,1 % |
| Výhledy | 63 | 15,8 % |
| Brzdové zařízení | 56 | 14,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 121 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 207 000 Kč |
| 100 000 km | 179 000 Kč |
| 150 000 km | 155 000 Kč |
| 200 000 km | 130 000 Kč |
| 250 000 km | 110 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena Ford C-Max ročníku 2016 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 168 118 Kč (při mediánovém nájezdu 121 296 km). Běžné rozpětí je od 149 900 do 194 796 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 215 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 133 072 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 207 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 110 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení Fordu C-Max 2016 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo69,4 % · 25 vozidel
- Francie11,1 % · 4 vozidla
- Dánsko5,6 % · 2 vozidla
- Itálie5,6 % · 2 vozidla
- Rakousko5,6 % · 2 vozidla
- ostatní země2,8 % · 1 vozidlo
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj39,2 % · 295 prohlídek
- Středočeský kraj31,9 % · 240 prohlídek
- Hlavní město Praha28,9 % · 217 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá31,5 % · 29 vozidel
- Modrá21,7 % · 20 vozidel
- Červená18,5 % · 17 vozidel
- Bílá17,4 % · 16 vozidel
- Hnědá10,9 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 37,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 743 vozů Fordu C-Max 2016 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2016 patří u C-Max k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 2,1 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Ford C-Max 2016
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.