Ford C-Max 2015

Evidováno
121
Způsobilost na STK
95,9 %
Ø nájezd (medián)
112 845 km
Dovezeno (61 ks)
50 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti, z 696 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 1,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 127 942 Kčmedián 159 950 Kčdo 180 246 Kč

V roce 2015 eviduje registr Fordu C-Max 121 vozů. V provozu jich zůstává 107 vozů (88,4 %); ze zahraničí dovezeno 61 vozů (50,4 %).

Ročník 201595,9 %
Model celkem94,9 %
Značka celkem93,2 %

Jak ročník stárne

Fordu C-Max 2015 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 10 let klesla plná způsobilost o 6,0 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
4 roky97,6 % -
6 let98,8 % -
8 let93,3 % -
10 let91,6 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 1.0 Benzín 92 kW (31,4 %), 1.5 Benzín 110 kW (15,7 %), 1.0 Benzín 74 kW (15,7 %).

Barevně převládá šedá (24,8 %), druhá nejčastější je černá (21,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 696 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2015 mělo plnou způsobilost 95,9 %. Model jako celek dosahuje 94,9 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 95,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 4,0 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 112 845 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 68 323 až 161 371 km. To odpovídá asi 10 259 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (41,0 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.

Vysoký podíl dovozů (50,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Obtěžování okolí21326,2 %
Podvozek a části připevněné k podvozku21025,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení13716,8 %
Brzdové zařízení11914,6 %
Výhledy8210,1 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav536,5 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
94×
2
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1
71×
3
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
64×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
62×
5
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce.
Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1
59×
6
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
55×
7
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
41×
8
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
36×

Na co se zaměřit u ročníku 2015

Závady, které technici u Fordu C-Max 2015 zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Profil ročníku se od celého modelu může lišit.

ZávadaČastěji
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.1.1B2,82×
Překročená kouřivost (diesel)Obtěžování okolí · kód 8.2.2.2.1.1B2,34×

Další vážné závady se v našich datech neobjevují častěji, než je u stejně starých vozů běžné.

Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.
Menší vzorek: 1 151 prohlídek, čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Chybí nebo poškozeno zařízení pro snížení emisí (DPF apod.)kód 8.2.2.1.112 let257
Překročená kouřivost (diesel)kód 8.2.2.2.1.114 let546

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

1,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 1 711 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Cenový odhad

127 942
od Kč
159 950
medián Kč
180 246
do Kč

Při nájezdu kolem 134 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km206 000 Kč
100 000 km176 000 Kč
150 000 km152 000 Kč
200 000 km126 000 Kč
250 000 km107 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena Ford C-Max ročníku 2015 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 159 950 Kč (při mediánovém nájezdu 133 588 km). Běžné rozpětí je od 127 942 do 180 246 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 208 099 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 99 600 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 206 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 107 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení Fordu C-Max 2015 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo62,3 % · 38 vozidel
  • Francie14,8 % · 9 vozidel
  • Itálie11,5 % · 7 vozidel
  • Belgie6,6 % · 4 vozidla
  • Rakousko3,3 % · 2 vozidla
  • ostatní země1,6 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj41,0 % · 353 prohlídek
  • Středočeský kraj31,7 % · 273 prohlídek
  • Hlavní město Praha27,2 % · 234 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá24,8 % · 30 vozidel
  • Černá21,5 % · 26 vozidel
  • Červená18,2 % · 22 vozidel
  • Bílá17,4 % · 21 vozidel
  • Modrá17,4 % · 21 vozidel
  • ostatní0,8 % · 1 vozidlo

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
26,8 %
evidováno u 185 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 40,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 65,4 %EURO 5 · 34,3 %EURO 3 · 0,4 %

Majitelé a osud v registru

Z 690 vozů Fordu C-Max 2015 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
49,0 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,4 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
69,1 %
vyvezeno 30,0 % · zaniklo 0,4 %

Jiné ročníky Fordu C-Max

Proklepněte konkrétní Ford C-Max 2015

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.