Fiat Ulysse 2005

Evidováno
122
Způsobilost na STK
91,3 %
Ø nájezd (medián)
195 707 km
Dovezeno (120 ks)
98 %

Způsobilé na 30 dnů 6,8 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 1 213 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Pro Fiat Ulysse ročníku 2005 eviduje registr 122 vozů. Aktivně jezdí 51 vozů (41,8 %), dovoz tvoří 98,4 % ročníku (120 vozů).

Ročník 200591,3 %
Model celkem91,4 %
Značka celkem92,7 %

Jak ročník stárne

Fiatu Ulysse 2005 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 12 let a 14 let klesla plná způsobilost o 2,1 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
12 let90,2 % -
14 let88,1 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.2 Nafta 94 kW (53,3 %), 2.0 Nafta 80 kW (40,2 %), 2.0 Nafta 79 kW (6,6 %).

Barevně převládá modrá-metal (27,0 %), druhá nejčastější je šedá-metal (20,5 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 213 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2005 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.

Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,8 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 195 707 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 154 005 až 234 993 km. To odpovídá asi 9 319 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (40,3 %), pak následují Jihomoravský kraj a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (98,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 00031,5 %
Brzdové zařízení75323,7 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení60118,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav2798,8 %
Řízení2126,7 %
Výhledy1745,5 %
Obtěžování okolí1033,2 %
Identifikace vozidla501,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
380×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
214×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
206×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
193×
5
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí některý světelný zdroj.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.1
171×
6
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
163×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
122×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
113×

Motorizace ročníku 2005

MotorPočetSTK~cena
2.2 Nafta 94 kW6591,9 %–
2.0 Nafta 80 kW4989,9 %–

Z registru vozidel

Složení Fiatu Ulysse 2005 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie39,2 % · 47 vozidel
  • Německo29,2 % · 35 vozidel
  • Rakousko8,3 % · 10 vozidel
  • Švýcarsko5,8 % · 7 vozidel
  • Belgie4,2 % · 5 vozidel
  • ostatní země2,5 % · 3 vozidla
  • země neurčena10,8 % · 13 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj22,2 % · 269 prohlídek
  • Jihomoravský kraj20,6 % · 250 prohlídek
  • Jihočeský kraj12,2 % · 148 prohlídek
  • ostatní45,0 % · 546 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza27,0 % · 33 vozidel
  • Šedá metalíza20,5 % · 25 vozidel
  • Stříbrná metalíza13,1 % · 16 vozidel
  • Šedá13,1 % · 16 vozidel
  • Modrá9,0 % · 11 vozidel
  • ostatní17,2 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
52,2 %
evidováno u 117 vozů
ABS
42,4 %
evidováno u 95 vozů
Airbag
9,8 %
evidováno u 22 vozů
Klimatizace
7,1 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 27,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 90,2 %EURO 4 · 4,9 %EURO 2 · 3,3 %EURO 5 · 1,6 %

Jiné ročníky Fiatu Ulysse

Proklepněte konkrétní Fiat Ulysse 2005

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.