Citroën Saxo 2000
1.0 Benzín 37 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 2,2 % (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti, z 2 891 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 7,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Třetí nejpočetnější motorizace u Citroënu Saxo ročníku 2000 je 1.0 Benzín 37 kW - registr eviduje 340 vozů (11,0 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem CDZ.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 89,5 % |
| 100-200 000 km | 90,9 % |
| 200-300 000 km | 92,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 91,3 % (2 891 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 91,8 %).
Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 2,2 % ze všech prohlídek (celkem 8,1 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.0 Benzín 37 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1 | A | 1,81× |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíBrzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1 | A | 1,39× |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochuVýhledy · kód 3.4.2.1 | A | 1,3× |
| Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1 | A | 1,28× |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1 | A | 1,27× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Povrchová koroze karoserie (bez vlivu na pevnost)kód 6.2.1.1.1 | 21 let | 5 503 |
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 22 let | 2 884 |
| Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubíkód 1.1.11.3.1 | 22 let | 4 163 |
| Povrchová koroze rámu (bez vlivu na pevnost)kód 6.1.1.3.1 | 22 let | 3 313 |
| Zadní stěrač chybí nebo nestírá celou plochukód 3.4.2.1 | 23 let | 592 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK