Citroën Saxo 2000

1.4 Benzín 55 kW

Kód motoru: KFX · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
55 kW
Výkon (75 k)
~1 400 cm³
Objem
6,7 l/100 km
Ø spotřeba
171 g/km
Ø CO₂
174 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Neuvedeno· Ø hmotnost 894 kg· rozvor 2 385 mm· délka 3 719 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
318
V provozu
66
Způsobilost na STK
92,0 %
STK kontrol
2 658

Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,7 % (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti, z 2 658 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,6 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V nabídce Citroënu Saxo ročníku 2000 obsadila motorizace 1.4 Benzín 55 kW čtvrtá pozici: 318 vozů (10,3 % ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFX (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace92,0 %
Ročník celkem91,8 %
Model celkem91,3 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km93,7 %
100-200 000 km90,4 %
200-300 000 km90,2 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 92,0 % (2 658 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2000 (ročník průměrně 91,8 %).

Plnou způsobilost mělo 92,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,7 % ze všech prohlídek (celkem 7,3 % bez plné způsobilosti).

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 490 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 318 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

KFX
68,5 %217 ks
KFW
31,5 %100 ks

Další motorizace Citroënu Saxo 2000

Jiné ročníky Citroënu Saxo

Proklepněte konkrétní Citroën Saxo 2000 1.4 Benzín 55 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.