Citroën C3 2010

1.4 Benzín 54 kW

Kód motoru: KFT · 2 kódové varianty

Specifikace motoru

Benzín
Palivo
54 kW
Výkon (73 k)
~1 400 cm³
Objem
6,1 l/100 km
Ø spotřeba
141 g/km
Ø CO₂
164 km/h
Max. rychlost
Kategorie Osobní M1· Emisní norma Euro 5· Ø hmotnost 1 119 kg· rozvor 2 454 mm· délka 3 917 mm
Zahrnuté varianty paliva: benzínbenzín 95

Charakter motoru

Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.

Evidováno
898
V provozu
833
Způsobilost na STK
95,6 %
STK kontrol
8 376

Způsobilé na 30 dnů 3,7 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti, z 8 376 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,0 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 66 000 Kčmedián 79 872 Kčdo 90 000 Kč

První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2010 je 1.4 Benzín 54 kW - registr eviduje 898 vozů (46,9 % z celkového ročníku).

V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem KFT (další 1 kódová varianta byla postavena na stejných mechanických dílech).

Tato motorizace95,6 %
Ročník celkem95,2 %
Model celkem93,9 %
Značka celkem93,4 %

Způsobilost na STK podle nájezdu

Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.

Pásmo nájezduZpůsobilost na STK
do 100 000 km95,4 %
100-200 000 km92,9 %
200-300 000 km94,0 %

Spolehlivost mezi motory ročníku

Plná způsobilost tohoto motoru je 95,6 % (8 376 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2010 (ročník průměrně 95,2 %).

Plnou způsobilost mělo 95,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,7 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 4,1 % bez plné způsobilosti).

Na co se zaměřit u motorizace 1.4 Benzín 54 kW

Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.

ZávadaČastěji
Nedostatečně upevněný výfukPodvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.2B1,57×
Únik provozních kapalinObtěžování okolí · kód 8.4.1.1.1B1,55×
Vůle v pákovém mechanismu řízeníŘízení · kód 2.1.3.1.1B1,52×
Poškozená / zkorodovaná část odpruženíNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.1B1,46×
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2B1,33×
Vadný zdroj světla směrové svítilnySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.4B1,31×
Jak číst tabulku: první dvě čísla říkají, kolikrát na tisíc prohlídek technici závadu zapsali - u těchto vozů a u stejně starých vozů celkem. Sloupec Častěji je poměr mezi nimi. U malého počtu prohlídek ho držíme blíž k průměru, aby jedna dvě závady nevypadaly jako pravidlo. Drobné závady (A) na STK nevadí, ukazují spíš, jak se o vůz staral předchozí majitel.

Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021

Kdy se tyto závady objevují poprvé

Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.

ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.214 let453
Vůle v pákovém mechanismu řízeníkód 2.1.3.1.114 let280
Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.216 let969
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.216 let788
Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.116 let3 535
Zobrazit všech 9 závad
ZávadaObvykle poprvé vVozidel
Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.116 let10 294
Únik provozních kapalinkód 8.4.1.1.117 let663
Poškozená / zkorodovaná část odpruženíkód 5.3.1.2.118 let247
Vadný zdroj světla směrové svítilnykód 4.4.1.1.418 let919

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

5,4 %
měření této motorizace s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
P059897×P111027×P210722×P000813×P110910×
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Rozložení kódů motoru

Z 898 vozidel této motorizace se v registru eviduje 2 kódů typu motoru:

KFT
70,9 %637 ks
KFV
29,1 %261 ks

Další motorizace Citroënu C3 2010

Cenový odhad

66 000
od Kč
79 872
medián Kč
90 000
do Kč

Při nájezdu kolem 120 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km105 000 Kč
100 000 km86 000 Kč
150 000 km74 000 Kč
200 000 km58 000 Kč
250 000 km50 000 Kč

Cenový odhad pro tuto motorizaci

Motorizace 1.4 Benzín 54 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 79 872 Kč (při typickém nájezdu 120 154 km). Běžné rozmezí je 66 000–90 000 Kč.

Oproti mediánu ročníku 2010 (75 000 Kč) je tato motorizace o 6 % výše.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 105 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 50 000 Kč.

Jiné ročníky Citroënu C3

Proklepněte konkrétní Citroën C3 2010 1.4 Benzín 54 kW

Zadejte VIN a ověřte stav tachometru, STK záznamy a počet majitelů tohoto konkrétního motoru.