Citroën C3 2009
1.1 Benzín 44 kW
Specifikace motoru
Charakter motoru
Atmosférický nebo lehce přeplňovaný benzínový motor v této výkonové třídě je typický pro základní motorizace. Nevyžaduje prémiová paliva a jeho mechanika je poměrně odolná.
Způsobilé na 30 dnů 5,2 % · Nezpůsobilé 0,3 % (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti, z 8 808 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 5,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 24 000 Kčmedián 39 500 Kčdo 44 374 Kč
První nejpočetnější motorizace u Citroënu C3 ročníku 2009 je 1.1 Benzín 44 kW - registr eviduje 916 vozů (41,9 % z celkového ročníku).
V registru je nejčastěji evidován pod motorovým kódem HFX.
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 94,2 % |
| 100-200 000 km | 90,8 % |
| 200-300 000 km | 90,7 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 94,2 % (8 808 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 93,9 %).
Plnou způsobilost mělo 94,2 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,3 % ze všech prohlídek (celkem 5,5 % bez plné způsobilosti).
Na co se zaměřit u motorizace 1.1 Benzín 44 kW
Závady, které technici u této motorizace zapisují znatelně častěji, než je u stejně starých vozů běžné. Čím užší skupina, tím přesnější obraz.
| Závada | Častěji | |
|---|---|---|
| Poškozená prachovka poloosyNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.4.2.2 | B | 2,52× |
| Nesvítí některá brzdová svítilnaSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.3.1.1.2 | B | 2,3× |
| Poškozené dorazy pérováníNápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.3.1.2.2 | B | 2,11× |
| Vadný zdroj světla ve světlometuSvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.5 | B | 1,8× |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučBrzdové zařízení · kód 1.1.14.1.2 | B | 1,61× |
| Nesvítí osvětlení registrační značkySvítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.7.1.2.2 | B | 1,61× |
Zdroj: otevřená data STK, pravidelné prohlídky od r. 2021
Kdy se tyto závady objevují poprvé
Medián stáří a nájezdu ve chvíli, kdy je závada u vozu poprvé zapsána. Počítáno na vozidlo, ne na prohlídku: vůz se stejnou závadou ve třech po sobě jdoucích kontrolách se započítá jednou. Z prohlídek od 2021-01-01.
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nedostatečně upevněný výfukkód 6.1.2.2.1 | 14 let | 3 837 |
| Poškozená prachovka poloosykód 5.3.4.2.2 | 16 let | 346 |
| Nadměrně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.2 | 16 let | 969 |
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.2 | 16 let | 788 |
| Prachovka na hnacím hřídeli kolakód 5.3.4.2.1 | 16 let | 3 535 |
Zobrazit všech 16 závad
| Závada | Obvykle poprvé v | Vozidel |
|---|---|---|
| Nesvítí osvětlení registrační značkykód 4.7.1.2.1 | 16 let | 10 294 |
| Mírně zkorodovaný brzdový kotoučkód 1.1.14.1.1 | 16 let | 10 466 |
| Uvolněné uchycení registrační značkykód 0.1.2.1 | 16 let | 409 |
| Nesvítí některá brzdová svítilnakód 4.3.1.1.2 | 17 let | 1 202 |
| Chybné natočení potkávacího světlometukód 4.1.2.1.3 | 17 let | 2 684 |
| Vadný zdroj potkávacího světlometukód 4.1.1.1.4 | 17 let | 5 445 |
| Poškozené dorazy pérováníkód 5.3.1.2.2 | 18 let | 535 |
| Vadný zdroj světla ve světlometukód 4.1.1.1.5 | 18 let | 693 |
| Poškozené krycí sklo světlometu (funkce zachována)kód 4.1.1.2.1 | 18 let | 18 409 |
| Netěsnost převodky řízeníkód 2.1.1.5.1 | 18 let | 1 388 |
| Opotřebené závěsy nebo omezovače dveříkód 6.2.3.3.1 | 19 let | 1 776 |
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Další motorizace Citroënu C3 2009
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 133 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 53 000 Kč |
| 100 000 km | 44 000 Kč |
| 150 000 km | 37 000 Kč |
| 200 000 km | 30 000 Kč |
| 250 000 km | 27 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 1.1 Benzín 44 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 39 500 Kč (při typickém nájezdu 132 803 km). Běžné rozmezí je 24 000–44 374 Kč.
Oproti mediánu ročníku 2009 (62 000 Kč) je tato motorizace o 36 % níže.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 53 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 27 000 Kč.