Chrysler Voyager 2004
Způsobilé na 30 dnů 5,6 % · Nezpůsobilé 1,0 % (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti, z 1 390 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Ročník 2004 Chrysleru Voyageru má v českých registrech 153 vozů. V provozu zůstává 63 vozů (41,2 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 139 vozů (90,8 %).
Jak ročník stárne
Chrysleru Voyageru 2004 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 86,7 % | - |
| 10 let | 89,0 % | - |
| 12 let | 95,7 % | - |
| 14 let | 85,7 % | - |
| 16 let | 91,8 % | - |
| 18 let | 91,8 % | - |
| 20 let | 95,3 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 110 kW (51,0 %), 2.5 Nafta 105 kW (45,1 %), 3.3 Benzín 128 kW (2,0 %).
Barevně převládá šedá-metal (25,5 %), druhá nejčastější je stříbrná-metal (15,0 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 390 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2004 mělo plnou způsobilost 92,9 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,5 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 92,9 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,6 % a „Nezpůsobilé“ 1,0 % ze všech prohlídek (celkem 6,6 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 2,0 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 2003 (90,9 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,4 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 213 425 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 171 429 až 256 545 km. To odpovídá asi 9 701 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (47,9 %), pak následují Středočeský kraj a Praha.
Vysoký podíl dovozů (90,8 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 648 | 31,7 % |
| Brzdové zařízení | 1 177 | 22,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 068 | 20,5 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 463 | 8,9 % |
| Řízení | 456 | 8,8 % |
| Výhledy | 262 | 5,0 % |
| Identifikace vozidla | 77 | 1,5 % |
| Jiné vybavení | 53 | 1,0 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2004
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.8 Nafta 110 kW | 78 | 92,8 % | – |
| 2.5 Nafta 105 kW | 69 | 93,6 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Voyageru 2004 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie35,3 % · 49 vozidel
- Německo17,3 % · 24 vozidel
- Rakousko17,3 % · 24 vozidel
- Dánsko1,4 % · 2 vozidla
- Belgie0,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země2,2 % · 3 vozidla
- země neurčena25,9 % · 36 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj35,9 % · 499 prohlídek
- Středočeský kraj20,9 % · 290 prohlídek
- Hlavní město Praha18,2 % · 253 prohlídek
- ostatní25,0 % · 348 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza25,5 % · 39 vozidel
- Stříbrná metalíza15,0 % · 23 vozidel
- Šedá14,4 % · 22 vozidel
- Černá metalíza13,7 % · 21 vozidel
- Modrá metalíza9,8 % · 15 vozidel
- ostatní21,6 % · 33 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 26,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2004 patří u Voyageru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,5 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Chrysler Voyager 2004
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.