Chrysler Voyager 2008
Malý vzorek. V evidenci jsou u tohoto ročníku 51 vozidel, takže s jedním vozem se procenta hýbou víc než u větších skupin. Čísla jsou z evidence jako všude jinde. Stránka modelu vychází z většího počtu záznamů.
Způsobilé na 30 dnů 5,9 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti, z 507 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 4,3 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Pro Chrysler Voyager ročníku 2008 eviduje registr 51 vozů. Aktivně jezdí 40 vozů (78,4 %), dovoz tvoří 52,9 % ročníku (27 vozů).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.8 Nafta 110 kW (72,5 %), 2.5 Nafta 89 kW (7,8 %), 3.3 Benzín+LPG 128 kW (7,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (25,5 %), druhá nejčastější je černá (25,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 507 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2008 mělo plnou způsobilost 93,0 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,6 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 93,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 6,7 % bez plné způsobilosti).
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 9,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 183 443 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 144 848 až 239 931 km. To odpovídá asi 10 191 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (38,7 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.
Vysoký podíl dovozů (52,9 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 441 | 30,5 % |
| Brzdové zařízení | 356 | 24,6 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 318 | 22,0 % |
| Řízení | 121 | 8,4 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 121 | 8,4 % |
| Výhledy | 88 | 6,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Voyageru 2008 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo25,9 % · 7 vozidel
- Rakousko25,9 % · 7 vozidel
- Itálie22,2 % · 6 vozidel
- Nizozemsko7,4 % · 2 vozidla
- Francie3,7 % · 1 vozidlo
- ostatní země3,7 % · 1 vozidlo
- země neurčena11,1 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha31,6 % · 160 prohlídek
- Jihomoravský kraj27,6 % · 140 prohlídek
- Středočeský kraj22,3 % · 113 prohlídek
- ostatní18,5 % · 94 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Černá25,5 % · 13 vozidel
- Šedá metalíza25,5 % · 13 vozidel
- Stříbrná11,8 % · 6 vozidel
- Šedá11,8 % · 6 vozidel
- Modrá metalíza9,8 % · 5 vozidel
- ostatní15,7 % · 8 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 37,0 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2008 patří u Voyageru k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 1,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní Chrysler Voyager 2008
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.