Chrysler Voyager 2001
Způsobilé na 30 dnů 7,0 % · Nezpůsobilé 0,9 % (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti, z 1 389 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 9,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Chrysler Voyager ročníku 2001 má v ČR 152 vozů. V provozu jich zůstává 43 vozů (28,3 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 87,5 % (133 vozů).
Jak ročník stárne
Chrysleru Voyageru 2001 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 8 let | 86,6 % | - |
| 10 let | 84,3 % | - |
| 12 let | 86,6 % | - |
| 14 let | 87,2 % | - |
| 16 let | 84,3 % | - |
| 18 let | 90,1 % | - |
| 20 let | 92,1 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 104 kW (41,4 %), 2.5 Nafta 85 kW (21,1 %), 2.5 Nafta 105 kW (17,8 %).
Barevně převládá šedá-metal (24,3 %), druhá nejčastější je modrá-metal (18,4 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 389 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2001 mělo plnou způsobilost 91,3 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 91,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 7,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,9 % ze všech prohlídek (celkem 7,8 % bez plné způsobilosti).
Meziročně je plná způsobilost o 1,3 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 2000 (92,6 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.
Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,8 %). Většina zjištěných problémů je drobná.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 223 110 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 178 744 až 271 539 km. To odpovídá asi 8 924 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (42,6 %), pak následují Středočeský kraj a Královéhradecký kraj.
Vysoký podíl dovozů (87,5 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 1 948 | 34,6 % |
| Brzdové zařízení | 1 320 | 23,4 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 1 110 | 19,7 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 498 | 8,8 % |
| Řízení | 357 | 6,3 % |
| Výhledy | 224 | 4,0 % |
| Identifikace vozidla | 114 | 2,0 % |
| Jiné vybavení | 63 | 1,1 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Motorizace ročníku 2001
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.5 Nafta 104 kW | 63 | 91,9 % | – |
Z registru vozidel
Složení Chrysleru Voyageru 2001 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Itálie32,3 % · 43 vozidel
- Německo12,8 % · 17 vozidel
- Rakousko5,3 % · 7 vozidel
- Nizozemsko0,8 % · 1 vozidlo
- Polsko0,8 % · 1 vozidlo
- ostatní země1,5 % · 2 vozidla
- země neurčena46,6 % · 62 vozidel
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Jihomoravský kraj30,2 % · 420 prohlídek
- Středočeský kraj24,0 % · 333 prohlídek
- Královéhradecký kraj16,7 % · 232 prohlídek
- ostatní29,1 % · 404 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá metalíza24,3 % · 37 vozidel
- Modrá metalíza18,4 % · 28 vozidel
- Stříbrná11,8 % · 18 vozidel
- Zelená metalíza9,2 % · 14 vozidel
- Černá6,6 % · 10 vozidel
- ostatní29,6 % · 45 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 19,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Proklepněte konkrétní Chrysler Voyager 2001
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.