Chrysler Voyager 2000

Evidováno
211
Způsobilost na STK
92,6 %
Ø nájezd (medián)
223 000 km
Dovezeno (203 ks)
96 %

Způsobilé na 30 dnů 5,3 % · Nezpůsobilé 1,3 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 1 502 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 11,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 2000 eviduje registr Chrysleru Voyageru 211 vozů. V provozu jich zůstává 54 vozů (25,6 %); ze zahraničí dovezeno 203 vozů (96,2 %).

Ročník 200092,6 %
Model celkem91,4 %
Značka celkem91,4 %

Jak ročník stárne

Chrysleru Voyageru 2000 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
10 let81,5 % -
12 let94,1 % -
14 let92,6 % -
16 let92,4 % -
18 let86,2 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta 85 kW (76,3 %), 2.0 Benzín 98 kW (9,0 %), 2.4 Benzín 110 kW (5,2 %).

Barevně převládá šedá-metal (23,7 %), druhá nejčastější je modrá-metal (20,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 502 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2000 mělo plnou způsobilost 92,6 %. Model jako celek dosahuje 91,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 92,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,3 % a „Nezpůsobilé“ 1,3 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 4,1 procentního bodu vyšší než v předchozím ročníku 1999 (88,5 %). Může jít o projev faceliftu nebo technické modernizace v dané době.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 223 000 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 184 975 až 273 382 km. To odpovídá asi 8 577 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Jihomoravském kraji (46,3 %), pak následují Středočeský kraj a Pardubický kraj.

Vysoký podíl dovozů (96,2 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 51733,4 %
Brzdové zařízení1 13124,9 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení90019,8 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav4359,6 %
Řízení3036,7 %
Výhledy1453,2 %
Jiné vybavení601,3 %
Identifikace vozidla521,1 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
604×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
376×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
298×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
245×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
241×
6
U potkávacího světlometu zdroj světla vadný, předepsaná kresba nemá osvětlenou plochu jasně ohraničenou nebo celistvou (tmavé plochy).
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.1.4
212×
7
Vnější poškození lanovodů (bowdenů), které nemá vliv na jeho funkci.
Brzdové zařízení · kód 1.1.15.4.1
212×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
194×

Motorizace ročníku 2000

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 85 kW16192,4 %–

Z registru vozidel

Složení Chrysleru Voyageru 2000 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Itálie24,1 % · 49 vozidel
  • Německo10,3 % · 21 vozidel
  • Rakousko4,4 % · 9 vozidel
  • Švýcarsko1,5 % · 3 vozidla
  • Belgie0,5 % · 1 vozidlo
  • ostatní země2,0 % · 4 vozidla
  • země neurčena57,1 % · 116 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Jihomoravský kraj21,6 % · 325 prohlídek
  • Středočeský kraj13,2 % · 199 prohlídek
  • Pardubický kraj11,9 % · 178 prohlídek
  • ostatní53,3 % · 800 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza23,7 % · 50 vozidel
  • Modrá metalíza20,4 % · 43 vozidel
  • Zelená metalíza12,3 % · 26 vozidel
  • Černá metalíza9,0 % · 19 vozidel
  • Černá8,1 % · 17 vozidel
  • ostatní26,5 % · 56 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
58,7 %
evidováno u 169 vozů
Tažné zařízení
49,3 %
evidováno u 142 vozů
Airbag
20,1 %
evidováno u 58 vozů
Katalyzátor
10,4 %
evidováno u 30 vozů
Klimatizace
10,1 %
evidováno u 29 vozů
Pohon na plyn
5,6 %
evidováno u 16 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 10,4 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 3 · 70,0 %EURO 2 · 30,0 %

Jiné ročníky Chrysleru Voyageru

Proklepněte konkrétní Chrysler Voyager 2000

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.