BMW X3 2014
Způsobilé na 30 dnů 3,2 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 3,2 % bez plné způsobilosti, z 1 173 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,8 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 235 000 Kčmedián 303 625 Kčdo 349 499 Kč
Pro BMW X3 ročníku 2014 eviduje registr 157 vozů. Aktivně jezdí 152 vozů (96,8 %), dovoz tvoří 25,5 % ročníku (40 vozů).
Jak ročník stárne
BMW X3 2014 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 4 roky a 12 let klesla plná způsobilost o 0,4 %.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 96,4 % | 50 000 až 100 000 km |
| 6 let | 97,3 % | 80 000 až 140 000 km |
| 8 let | 95,6 % | 100 000 až 170 000 km |
| 10 let | 93,3 % | 120 000 až 190 000 km |
| 12 let | 96,0 % | - |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (37,6 %), 2.0 Nafta 135 kW (33,8 %), 3.0 Nafta 190 kW (16,6 %).
Barevně převládá bílá (29,3 %), druhá nejčastější je černá (18,5 %).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 173 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2014 mělo plnou způsobilost 96,8 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy zhruba na úrovni průměru.
Plnou způsobilost mělo 96,8 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 3,1 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 3,1 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 119 504 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 81 595 až 163 688 km. To odpovídá asi 9 959 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (51,9 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Závady podle oblasti a závažnosti
Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.
| Oblast | Celkem | Podíl |
|---|---|---|
| Výhledy | 124 | 21,8 % |
| Podvozek a části připevněné k podvozku | 116 | 20,4 % |
| Identifikace vozidla | 94 | 16,5 % |
| Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení | 90 | 15,8 % |
| Brzdové zařízení | 81 | 14,2 % |
| Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav | 65 | 11,4 % |
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2014
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 140 kW | 59 | 97,0 % | 340 894 Kč |
| 2.0 Nafta 135 kW | 53 | 96,7 % | 296 922 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 212 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 100 000 km | 415 000 Kč |
| 150 000 km | 360 000 Kč |
| 200 000 km | 307 000 Kč |
| 250 000 km | 282 000 Kč |
| 300 000 km | 237 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X3 ročníku 2014 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 303 625 Kč (při mediánovém nájezdu 212 417 km). Běžné rozpětí je od 235 000 do 349 499 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 376 200 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 214 935 Kč.
S nájezdem 100 000 km vychází odhad na 415 000 Kč, s nájezdem 300 000 km na 237 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X3 2014 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo60,0 % · 24 vozidel
- Itálie20,0 % · 8 vozidel
- Francie7,5 % · 3 vozidla
- Slovensko7,5 % · 3 vozidla
- Spojené Státy Americké5,0 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha51,9 % · 746 prohlídek
- Středočeský kraj28,1 % · 403 prohlídek
- Jihomoravský kraj20,0 % · 287 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá29,3 % · 46 vozidel
- Černá18,5 % · 29 vozidel
- Šedá12,1 % · 19 vozidel
- Stříbrná metalíza7,6 % · 12 vozidel
- Černá metalíza7,0 % · 11 vozidel
- ostatní25,5 % · 40 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 57,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 578 vozů BMW X3 2014 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní BMW X3 2014
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.