BMW X3 2020

Evidováno
239
Způsobilost na STK
97,6 %
Ø nájezd (medián)
63 978 km
Dovezeno (61 ks)
26 %

Způsobilé na 30 dnů 2,2 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti, z 853 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 619 000 Kčmedián 715 708 Kčdo 798 840 Kč

Ročník 2020 BMW X3 má v českých registrech 239 vozů. V provozu zůstává 232 vozů (97,1 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 61 vozů (25,5 %).

Ročník 202097,6 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (40,6 %), 3.0 Nafta 195 kW (18,8 %), 2.0 Benzín 135 kW (12,1 %).

Nejčastější barva je černá (31,4 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 853 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2020 mělo plnou způsobilost 97,6 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,2 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 97,6 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,2 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,4 % bez plné způsobilosti).

Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 51,1 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 63 978 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 37 605 až 93 837 km. To odpovídá asi 10 663 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je v Praze (55,3 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané sklo) o velikosti nejvíce 1/3 výšky průhledné části zasklení, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození o velikosti menší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla.
Výhledy · kód 3.2.1.2
39×
2
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.2
11×
3
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
7×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Nesvítí některá směrová svítilna.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.4.1.1.2
5×
5
Na vozidle je kryt kola/blatník uvolněný nebo poškozený, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost jejich upevnění nebo funkci.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.10.2.1
5×
6
Vozidlo není vybaveno příslušným druhem lékárničky nebo obsah lékárničky je neúplný, poškozený nebo uložení lékárničky ve vozidle neodpovídá požadavkům stanoveným zvláštním právním předpisem
Jiné vybavení · kód 7.5.1.1
4×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
4×
8
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %.
Výhledy · kód 3.2.2.1
4×

Chybové kódy v paměti OBD

Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.

0,5 %
měření tohoto ročníku s uloženou chybou · průměr všech vozů: 3,2 %
Nejčastější kódy
Konkrétní kódy zatím nemáme v dostatečném počtu.
Co to znamená: uložená chyba je závada, kterou si řídicí jednotka pamatuje - často se projevuje rozsvícenou kontrolkou. Kliknutím na zvýrazněný kód se dostanete na jeho stránku: co o kódu víme a jak často se v ČR objevuje.
Menší vzorek: 933 měření - čísla berte orientačně.

Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK

Motorizace ročníku 2020

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 140 kW9797,1 %650 404 Kč
3.0 Nafta 195 kW4597,5 %721 188 Kč

Cenový odhad

619 000
od Kč
715 708
medián Kč
798 840
do Kč

Při nájezdu kolem 99 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
50 000 km790 000 Kč
75 000 km746 000 Kč
100 000 km716 000 Kč
125 000 km670 000 Kč
150 000 km621 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X3 ročníku 2020 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 715 708 Kč (při mediánovém nájezdu 99 189 km). Běžné rozpětí je od 619 000 do 798 840 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 922 421 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 558 251 Kč.

S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 790 000 Kč, s nájezdem 150 000 km na 621 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X3 2020 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo78,7 % · 48 vozidel
  • Itálie6,6 % · 4 vozidla
  • Slovensko3,3 % · 2 vozidla
  • Lucembursko1,6 % · 1 vozidlo
  • Polsko1,6 % · 1 vozidlo
  • ostatní země3,3 % · 2 vozidla
  • země neurčena4,9 % · 3 vozidla

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha51,3 % · 438 prohlídek
  • Středočeský kraj22,4 % · 191 prohlídek
  • Jihomoravský kraj19,1 % · 163 prohlídek
  • ostatní7,2 % · 61 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá31,4 % · 75 vozidel
  • Bílá25,1 % · 60 vozidel
  • Šedá20,5 % · 49 vozidel
  • Modrá14,2 % · 34 vozidel
  • Žlutá5,9 % · 14 vozidel
  • ostatní2,9 % · 7 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
44,8 %
evidováno u 295 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 79,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 99,6 %EURO 5 · 0,2 %EURO 4 · 0,2 %

Majitelé a osud v registru

Z 658 vozů BMW X3 2020 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
81,6 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
2 záznamy
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,9 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
92,2 %
vyvezeno 7,4 % · zaniklo 0,0 %

Jiné ročníky BMW X3

Proklepněte konkrétní BMW X3 2020

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.