BMW X3 2023

Evidováno
188
Způsobilost na STK
99,5 %
Ø nájezd (medián)
19 585 km
Dovezeno (52 ks)
28 %

Způsobilé na 30 dnů 0,5 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti, z 377 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Cenový odhadod 915 779 Kčmedián 1 041 030 Kčdo 1 184 829 Kč

BMW X3 ročníku 2023 má v ČR 188 vozů. V provozu jich zůstává 177 vozů (94,1 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 27,7 % (52 vozů).

Ročník 202399,5 %
Model celkem96,4 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (35,6 %), 3.0 Nafta 210 kW (33,0 %), 2.0 Benzín 135 kW (13,8 %).

Nejčastější barva je šedá (36,7 % všech kusů).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 377 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2023 mělo plnou způsobilost 99,5 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy o 3,0 procentního bodu nad průměrem.

Plnou způsobilost mělo 99,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,5 % bez plné způsobilosti).

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 19 585 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 12 889 až 33 637 km. To odpovídá asi 6 528 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je v Praze (56,2 %), pak následují Jihomoravský kraj a Středočeský kraj.

Nejčastější závady STK

1
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku).
Identifikace vozidla · kód 0.2.2.1.3
2×
2
Rozsah poškození karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla deformacemi, prasklinami je natolik závažné, že je bezprostředně ohrožena bezpečnost jízdy vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.5
1×
3
Vozidlo, které podléhá registraci, není opatřeno předepsaným počtem tabulek registračních značek.
Identifikace vozidla · kód 0.1.1
1×
Zobrazit další 2 závady
4
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.).
Identifikace vozidla · kód 0.3.1.1
1×
5
Poškození některého písmenného nebo číselného znaku registrační značky, které částečně snižuje její čitelnost.
Identifikace vozidla · kód 0.1.3.1
1×

Motorizace ročníku 2023

MotorPočetSTK~cena
2.0 Nafta 140 kW6799,3 %982 379 Kč
3.0 Nafta 210 kW6299,1 %1 134 000 Kč

Cenový odhad

915 779
od Kč
1 041 030
medián Kč
1 184 829
do Kč

Při nájezdu kolem 62 000 km, obvyklém v inzerci.

Cena podle nájezdu
NájezdCena
25 000 km1 177 000 Kč
50 000 km1 077 000 Kč
75 000 km996 000 Kč
100 000 km935 000 Kč
125 000 km856 000 Kč

Cenový odhad

Typická tržní cena BMW X3 ročníku 2023 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 041 030 Kč (při mediánovém nájezdu 62 000 km). Běžné rozpětí je od 915 779 do 1 184 829 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.

Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 1 299 000 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 871 499 Kč.

S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 177 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 856 000 Kč.

Z registru vozidel

Složení BMW X3 2023 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo88,5 % · 46 vozidel
  • Slovensko7,7 % · 4 vozidla
  • Itálie1,9 % · 1 vozidlo
  • země neurčena1,9 % · 1 vozidlo

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Hlavní město Praha43,0 % · 162 prohlídek
  • Jihomoravský kraj17,0 % · 64 prohlídek
  • Středočeský kraj16,4 % · 62 prohlídek
  • ostatní23,6 % · 89 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá36,7 % · 69 vozidel
  • Bílá23,9 % · 45 vozidel
  • Černá20,2 % · 38 vozidel
  • Modrá17,0 % · 32 vozidel
  • Červená2,1 % · 4 vozidla

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Tažné zařízení
43,3 %
evidováno u 324 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 99,2 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 6 · 100,0 %

Majitelé a osud v registru

Z 749 vozů BMW X3 2023 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
83,3 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
0,6 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
94,4 %
vyvezeno 5,3 % · zaniklo 0,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 2023 patří u X3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,0 procentního bodu nad průměrem modelu.

Jiné ročníky BMW X3

Proklepněte konkrétní BMW X3 2023

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.