BMW X3 2017
Způsobilé na 30 dnů 2,5 % · Nezpůsobilé 0,1 % (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti, z 1 052 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 0,4 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 388 601 Kčmedián 460 107 Kčdo 530 289 Kč
BMW X3 ročníku 2017 má v ČR 202 vozů. V provozu jich zůstává 192 vozů (95,0 %); dovoz po první zahraniční registraci tvoří 12,9 % (26 vozů).
Jak ročník stárne
BMW X3 2017 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat.
| Stáří | Způsobilost | Prostřední polovina |
|---|---|---|
| 4 roky | 95,8 % | 40 000 až 90 000 km |
| 6 let | 98,2 % | 70 000 až 130 000 km |
| 8 let | 97,3 % | 90 000 až 170 000 km |
Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 140 kW (82,7 %), 3.0 Nafta 190 kW (7,9 %), 3.0 Nafta 195 kW (4,0 %).
Nejčastější barva je bílá (32,2 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 1 052 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2017 mělo plnou způsobilost 97,4 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy mírně nad průměrem (o 1,0 procentního bodu).
Plnou způsobilost mělo 97,4 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,5 % a „Nezpůsobilé“ 0,1 % ze všech prohlídek (celkem 2,6 % bez plné způsobilosti).
Ročník má vyšší podíl závažných závad (B+C celkem 36,9 %). Opotřebení už zasahuje bezpečnostní prvky.
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je dnes 83 744 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 50 074 až 122 738 km. To odpovídá asi 9 305 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).
Nejvíc kusů je v Praze (52,8 %), pak následují Středočeský kraj a Jihomoravský kraj.
Podíl dovozů (12,9 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Nejčastější závady STK
Zobrazit dalších 5 závadSkrýt další závady
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy tohoto ročníku přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Motorizace ročníku 2017
| Motor | Počet | STK | ~cena |
|---|---|---|---|
| 2.0 Nafta 140 kW | 167 | 97,3 % | 460 530 Kč |
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 145 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 50 000 km | 583 000 Kč |
| 100 000 km | 511 000 Kč |
| 150 000 km | 448 000 Kč |
| 200 000 km | 390 000 Kč |
| 250 000 km | 352 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X3 ročníku 2017 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 460 107 Kč (při mediánovém nájezdu 144 762 km). Běžné rozpětí je od 388 601 do 530 289 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 643 689 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 360 617 Kč.
S nájezdem 50 000 km vychází odhad na 583 000 Kč, s nájezdem 250 000 km na 352 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X3 2017 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo65,4 % · 17 vozidel
- Itálie11,5 % · 3 vozidla
- Švédsko7,7 % · 2 vozidla
- Spojené Státy Americké3,8 % · 1 vozidlo
- země neurčena11,5 % · 3 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha51,3 % · 540 prohlídek
- Středočeský kraj27,6 % · 290 prohlídek
- Jihomoravský kraj18,3 % · 192 prohlídek
- ostatní2,9 % · 30 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Bílá31,6 % · 65 vozidel
- Šedá28,2 % · 58 vozidel
- Černá24,3 % · 50 vozidel
- Modrá11,2 % · 23 vozidel
- Hnědá4,9 % · 10 vozidel
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 51,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 618 vozů BMW X3 2017 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Proklepněte konkrétní BMW X3 2017
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.