BMW X3 2026
Způsobilé na 30 dnů 0,0 % · Nezpůsobilé 0,0 % (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti, z 103 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 3,9 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 1 696 800 Kčmedián 1 819 000 Kčdo 2 030 000 Kč
Pro BMW X3 ročníku 2026 eviduje registr 74 vozů. Aktivně jezdí 73 vozů (98,6 %), dovoz tvoří 2,7 % ročníku (2 vozy).
Nejčastější motory a barvy
V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.0 Nafta 145 kW (39,2 %), 2.0 Benzín 140 kW (29,7 %), 3.0 Nafta 210 kW (21,6 %).
Nejčastější barva je šedá (40,5 % všech kusů).
Způsobilost na STK a závažnost závad
Z 103 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 2026 mělo plnou způsobilost 100,0 %. Model jako celek dosahuje 96,4 %, tento ročník je tedy o 3,6 procentního bodu nad průměrem.
Plnou způsobilost mělo 100,0 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 0,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,0 % ze všech prohlídek (celkem 0,0 % bez plné způsobilosti).
Typický kus dnes
Typický stav tachometru je 4 327 km, běžně v rozmezí 1 206 až 7 317 km.
Nejvíc kusů je v Praze (61,5 %), pak následují Jihočeský kraj a Moravskoslezský kraj.
Podíl dovozů (2,7 %) je nízký. Ročník se orientoval primárně na domácí trh, kusy s původní registrací v ČR dominují.
Cenový odhad
Při nájezdu do 1 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 25 000 km | 1 592 000 Kč |
| 50 000 km | 1 505 000 Kč |
| 75 000 km | 1 403 000 Kč |
| 100 000 km | 1 392 000 Kč |
| 125 000 km | 1 083 000 Kč |
Cenový odhad
Typická tržní cena BMW X3 ročníku 2026 se podle aktuálních inzerátů pohybuje kolem 1 819 000 Kč (při mediánovém nájezdu 3 km). Běžné rozpětí je od 1 696 800 do 2 030 000 Kč, záleží na stavu, výbavě a skutečném nájezdu.
Výjimečně zachovalé kusy se nabízejí i za 2 195 001 Kč, naopak vozy s vyšším nájezdem nebo po opravách začínají kolem 1 555 800 Kč.
S nájezdem 25 000 km vychází odhad na 1 592 000 Kč, s nájezdem 125 000 km na 1 083 000 Kč.
Z registru vozidel
Složení BMW X3 2026 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.
Dovezeno z
Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.
- Německo100,0 % · 2 vozidla
Kraj STK stanice
prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele
- Hlavní město Praha15,5 % · 16 prohlídek
- Jihočeský kraj4,9 % · 5 prohlídek
- Moravskoslezský kraj4,9 % · 5 prohlídek
- ostatní74,8 % · 77 prohlídek
Barva
podíl z evidovaných vozidel
- Šedá40,5 % · 30 vozidel
- Černá20,3 % · 15 vozidel
- Bílá14,9 % · 11 vozidel
- Modrá14,9 % · 11 vozidel
- Červená8,1 % · 6 vozidel
- ostatní1,4 % · 1 vozidlo
Co u tohoto ročníku eviduje registr
Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.
Emisní norma
Norma je v registru uvedena u 98,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.
Majitelé a osud v registru
Z 546 vozů BMW X3 2026 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.
Co z toho plyne pro kupujícího
Ročník 2026 patří u X3 k nadprůměrně spolehlivým. Plná způsobilost je o 3,6 procentního bodu nad průměrem modelu.
Proklepněte konkrétní BMW X3 2026
Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.