BMW X1 2009
2.0 Nafta 130 kW
Specifikace motoru
Způsobilé na 30 dnů 2,9 % · Nezpůsobilé 0,4 % (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti, z 491 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 6,5 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.
Cenový odhadod 120 000 Kčmedián 130 653 Kčdo 150 567 Kč
2.0 Nafta 130 kW je první nejpočetnější motorizace u BMW X1 ročníku 2009. V registrech je evidováno 51 vozů (77,3 % ročníku).
Způsobilost na STK podle nájezdu
Jak se mění způsobilost na STK s rostoucím počtem najetých kilometrů. Vypočteno z reálných záznamů STK této motorizace.
| Pásmo nájezdu | Způsobilost na STK |
|---|---|
| do 100 000 km | 98,9 % |
| 100-200 000 km | 96,0 % |
| 200-300 000 km | 92,0 % |
Spolehlivost mezi motory ročníku
Plná způsobilost tohoto motoru je 96,5 % (491 prohlídek), tedy zhruba na úrovni průměru mezi motory ročníku 2009 (ročník průměrně 96,8 %).
Plnou způsobilost mělo 96,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 2,9 % a „Nezpůsobilé“ 0,4 % ze všech prohlídek (celkem 3,3 % bez plné způsobilosti).
Naopak jde o nejhůře hodnocený motor ročníku, dokonce pod úrovní 2.0 Nafta 150 kW (97,9 %).
Chybové kódy v paměti OBD
Při měření emisí se čte i paměť závad řídicí jednotky. Ukazujeme, jak často vozy této motorizace přijíždějí s uloženou chybou a které kódy se objevují nejčastěji.
Zdroj: otevřená data Ministerstva dopravy a STK
Cenový odhad
Při nájezdu kolem 301 000 km, obvyklém v inzerci.
| Nájezd | Cena |
|---|---|
| 200 000 km | 179 000 Kč |
| 250 000 km | 158 000 Kč |
| 300 000 km | 131 000 Kč |
| 350 000 km | 121 000 Kč |
| 400 000 km | 102 000 Kč |
Cenový odhad pro tuto motorizaci
Motorizace 2.0 Nafta 130 kW se na trhu ojetých aut nabízí v mediánu za 130 653 Kč (při typickém nájezdu 301 406 km). Běžné rozmezí je 120 000–150 567 Kč.
Cenově odpovídá mediánu ročníku 2009 (130 653 Kč).
S nájezdem 200 000 km vychází odhad na 179 000 Kč, s nájezdem 400 000 km na 102 000 Kč.