BMW Řada 7 1996

Evidováno
226
Způsobilost na STK
94,5 %
Ø nájezd (medián)
264 016 km
Dovezeno (168 ks)
74 %

Způsobilé na 30 dnů 4,0 % · Nezpůsobilé 0,8 % (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti, z 1 444 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 12,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1996 BMW Řady 7 má v českých registrech 226 vozů. V provozu zůstává 97 vozů (42,9 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 168 vozů (74,3 %).

Ročník 199694,5 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 4.4 Benzín 210 kW (15,9 %), 2.8 Benzín 142 kW (14,2 %), 2.5 Nafta 105 kW (14,2 %).

Barevně převládá modrá-metal (18,6 %), druhá nejčastější je černá (17,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 1 444 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1996 mělo plnou způsobilost 94,5 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy mírně pod průměrem (o 1,0 procentního bodu).

Plnou způsobilost mělo 94,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 4,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,8 % ze všech prohlídek (celkem 4,8 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 7,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 264 016 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 223 104 až 324 756 km. To odpovídá asi 8 801 km ročně, tedy mírně vyšší stáří a nižší roční nájezd (pod 15 000 km ročně).

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (44,2 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (74,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku86337,7 %
Brzdové zařízení51522,5 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení32114,0 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav24610,7 %
Řízení1908,3 %
Výhledy964,2 %
Identifikace vozidla602,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
333×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
160×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
155×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
124×
5
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
117×
6
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
102×
7
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
90×
8
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkávacího světlometu nebo dálkového světlometu poškozený, ale stav poškození zjevně neovlivňuje jeho fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla, kresba) nebo možnost jeho seřízení.
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení · kód 4.1.1.2.1
81×

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 7 1996 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo22,0 % · 37 vozidel
  • Rakousko4,8 % · 8 vozidel
  • Itálie1,8 % · 3 vozidla
  • Švýcarsko1,8 % · 3 vozidla
  • Německo (NDR)1,2 % · 2 vozidla
  • ostatní země3,0 % · 5 vozidel
  • země neurčena65,5 % · 110 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj18,7 % · 270 prohlídek
  • Hlavní město Praha14,4 % · 208 prohlídek
  • Jihomoravský kraj9,2 % · 133 prohlídek
  • ostatní57,7 % · 833 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Modrá metalíza18,6 % · 42 vozidel
  • Černá17,3 % · 39 vozidel
  • Zelená metalíza13,3 % · 30 vozidel
  • Šedá metalíza12,4 % · 28 vozidel
  • Černá metalíza11,1 % · 25 vozidel
  • ostatní27,4 % · 62 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
56,2 %
evidováno u 167 vozů
Airbag
32,3 %
evidováno u 96 vozů
Katalyzátor
29,6 %
evidováno u 88 vozů
Tažné zařízení
19,5 %
evidováno u 58 vozů
Pohon na plyn
9,4 %
evidováno u 28 vozů
ASR
7,7 %
evidováno u 23 vozů
Klimatizace
6,4 %
evidováno u 19 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 23,6 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 84,3 %EURO 1 · 12,9 %EURO 3 · 1,4 %EURO 4 · 1,4 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky BMW Řady 7

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 1996

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.