BMW Řada 7 1993

Evidováno
75
Způsobilost na STK
92,3 %
Ø nájezd (medián)
245 359 km
Dovezeno (46 ks)
61 %

Způsobilé na 30 dnů 6,0 % · Nezpůsobilé 0,5 % (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti, z 216 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 16,2 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

V roce 1993 eviduje registr BMW Řady 7 75 vozů. V provozu jich zůstává 21 vozů (28,0 %); ze zahraničí dovezeno 46 vozů (61,3 %).

Ročník 199392,3 %
Model celkem95,5 %
Značka celkem94,8 %

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 3.0 Benzín (32,0 %), 4.0 Benzín (24,0 %), 5.0 Benzín (17,3 %).

Barevně převládá šedá-metal (20,0 %), druhá nejčastější je černá (17,3 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 216 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 92,3 %. Model jako celek dosahuje 95,5 %, tento ročník je tedy o 3,3 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 92,3 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 6,0 % a „Nezpůsobilé“ 0,5 % ze všech prohlídek (celkem 6,5 % bez plné způsobilosti).

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 4,2 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 245 359 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 192 878 až 292 867 km. To odpovídá asi 7 435 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (43,0 %), pak následují Praha a Jihočeský kraj.

Vysoký podíl dovozů (61,3 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku15962,4 %
Brzdové zařízení9637,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
50×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
36×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
31×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
23×
5
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
22×
6
Palivové potrubí / hadice nebo jejich spojovací prvky (spony) jsou poškozené, ale tato závada nemá vliv na spolehlivost a těsnost systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.3.5.1
19×
7
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
17×
8
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
15×

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 7 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo10,9 % · 5 vozidel
  • Itálie2,2 % · 1 vozidlo
  • Polsko2,2 % · 1 vozidlo
  • Švýcarsko2,2 % · 1 vozidlo
  • země neurčena82,6 % · 38 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj24,1 % · 52 prohlídek
  • Hlavní město Praha21,8 % · 47 prohlídek
  • Jihočeský kraj10,2 % · 22 prohlídek
  • ostatní44,0 % · 95 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Šedá metalíza20,0 % · 15 vozidel
  • Černá17,3 % · 13 vozidel
  • Modrá metalíza13,3 % · 10 vozidel
  • Černá metalíza10,7 % · 8 vozidel
  • Zelená metalíza10,7 % · 8 vozidel
  • ostatní28,0 % · 21 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

Katalyzátor
48,9 %
evidováno u 43 vozů
ABS
31,8 %
evidováno u 28 vozů
Airbag
14,8 %
evidováno u 13 vozů
Tažné zařízení
13,6 %
evidováno u 12 vozů
Pohon na plyn
5,7 %
evidováno u 5 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 5,7 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 2 · 80,0 %EURO 1 · 20,0 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1993 je mezi ročníky Řady 7 podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,3 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Jiné ročníky BMW Řady 7

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 7 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.