BMW Řada 5 1993

Evidováno
623
Způsobilost na STK
91,5 %
Ø nájezd (medián)
248 693 km
Dovezeno (420 ks)
67 %

Způsobilé na 30 dnů 5,4 % · Nezpůsobilé 1,4 % (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti, z 2 240 prohlídek) Výsledek není v datech uveden u 19,7 % prohlídek. Do procent výše je nepočítáme, protože u nich není evidovaný žádný výsledek.

Ročník 1993 BMW Řady 5 má v českých registrech 623 vozů. V provozu zůstává 198 vozů (31,8 %); individuálně dovezeno ze zahraničí 420 vozů (67,4 %).

Ročník 199391,5 %
Model celkem94,7 %
Značka celkem94,8 %

Jak ročník stárne

BMW Řady 5 1993 při každé pravidelné prohlídce, kterou tento ročník prošel: poprvé ve čtyřech letech, pak každé dva roky. Roky mezi tím vynecháváme, jede na ně jen část vozů a čísla by nešla srovnávat. Mezi 16 let a 24 let klesla plná způsobilost o 2,7 %.

StáříZpůsobilostProstřední polovina
16 let84,5 % -
18 let89,7 % -
20 let88,7 % -
22 let78,2 % -
24 let81,8 % -

Tachometr je hodnota zapsaná do protokolu při prohlídce, zaokrouhlená na desetitisíce kilometrů. Prostřední polovina znamená, že čtvrtina vozů měla méně a čtvrtina více.

Nejčastější motory a barvy

V tomto ročníku jsou v registrech nejčastější motorizace 2.5 Nafta (38,5 %), 2.5 Nafta 105 kW (13,8 %), 2.0 Benzín (10,4 %).

Barevně převládá černá (16,4 %), druhá nejčastější je červená-metal (11,4 %).

Způsobilost na STK a závažnost závad

Z 2 240 technických prohlídek zaznamenaných pro ročník 1993 mělo plnou způsobilost 91,5 %. Model jako celek dosahuje 94,7 %, tento ročník je tedy o 3,2 procentního bodu pod průměrem.

Plnou způsobilost mělo 91,5 % prohlídek s evidovaným výsledkem; výsledek „Způsobilé na 30 dnů“ mělo 5,4 % a „Nezpůsobilé“ 1,4 % ze všech prohlídek (celkem 6,8 % bez plné způsobilosti).

Meziročně je plná způsobilost o 1,2 procentního bodu nižší než v předchozím ročníku 1992 (92,7 %). Výsledek je potřeba číst i s přihlédnutím k věku, který hraje u starších ročníků velkou roli.

Ročník má nízký podíl závažných závad (B+C jen 8,5 %). Většina zjištěných problémů je drobná.

Typický kus dnes

Typický stav tachometru je dnes 248 693 km, běžně se ojetiny tohoto ročníku pohybují v rozmezí 201 856 až 308 468 km. To odpovídá asi 7 536 km ročně, tedy velmi nízký nájezd, často sezónně provozované kusy.

Nejvíc kusů je ve Středočeském kraji (36,6 %), pak následují Praha a Jihomoravský kraj.

Vysoký podíl dovozů (67,4 %) je typický pro ročníky, které se v době novosti prodávaly hlavně v Německu a Rakousku. Dnes většina přijíždí právě ze zahraničí.

Závady podle oblasti a závažnosti

Kde tento ročník na STK nejčastěji selhává. Lehké závady (A) projdou s doporučením, vážné (B) vyžadují opakovanou prohlídku do 30 dnů, nebezpečné (C) znamenají, že vozidlo nesmí být provozováno.

OblastCelkemPodíl
Podvozek a části připevněné k podvozku1 59138,1 %
Brzdové zařízení91321,8 %
Svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení54112,9 %
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav48011,5 %
Řízení3618,6 %
Výhledy1443,4 %
Jiné vybavení832,0 %
Identifikace vozidla681,6 %

Nejčastější závady STK

1
Povrchová koroze kabiny, karosérie nebo nástavby vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.2.1.1.1
580×
2
Mírná povrchová koroze / oxidace brzdového potrubí.
Brzdové zařízení · kód 1.1.11.3.1
324×
3
Povrchová koroze rámu nebo pomocného rámu vozidla, která nemá vliv na pevnost konstrukce vozidla.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.1.3.1
260×
Zobrazit dalších 5 závad
4
Netěsnost nápravy.
Nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav · kód 5.1.1.5.1
227×
5
Drobné netěsnosti ve spojích výfukového systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.1.1
196×
6
Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně nepřesahuje 1/5 její šířky nebo brzdový kotouč s rýhami zjevně nepřesahující hloubku rýhy 1,5 mm.
Brzdové zařízení · kód 1.1.14.1.1
193×
7
Některá část výfukového systému je nedostatečně upevněna nebo upevnění výfukového systému neodpovídá požadavkům a tato závada nemá vliv na funkci systému.
Podvozek a části připevněné k podvozku · kód 6.1.2.2.1
162×
8
Prachovky pohyblivých spojů pákového mechanismu řízení jsou poškozené.
Řízení · kód 2.1.3.7.1
150×

Motorizace ročníku 1993

MotorPočetSTK~cena
2.5 Nafta 105 kW8689,8 %–

Z registru vozidel

Složení BMW Řady 5 1993 podle záznamů registru vozidel a STK. Dovozy a barvy počítáme z evidovaných vozů, kraj podle stanice, kde byl vůz na prohlídce.

Dovezeno z

Podíl z dovezených vozidel. Neurčená země není v záznamu uvedena nebo jsou záznamy rozporné.

  • Německo16,2 % · 68 vozidel
  • Rakousko3,3 % · 14 vozidel
  • Itálie1,0 % · 4 vozidla
  • Německo (NDR)1,0 % · 4 vozidla
  • Polsko0,7 % · 3 vozidla
  • ostatní země1,0 % · 4 vozidla
  • země neurčena76,9 % · 323 vozidel

Kraj STK stanice

prohlídky podle kraje stanice, ne bydliště majitele

  • Středočeský kraj13,0 % · 292 prohlídek
  • Hlavní město Praha12,5 % · 279 prohlídek
  • Jihomoravský kraj10,1 % · 226 prohlídek
  • ostatní64,4 % · 1 443 prohlídek

Barva

podíl z evidovaných vozidel

  • Černá16,4 % · 102 vozidel
  • Červená metalíza11,4 % · 71 vozidel
  • Šedá metalíza10,4 % · 65 vozidel
  • Modrá metalíza9,8 % · 61 vozidel
  • Zelená metalíza8,0 % · 50 vozidel
  • ostatní44,0 % · 274 vozidel

Co u tohoto ročníku eviduje registr

ABS
50,3 %
evidováno u 351 vozů
Tažné zařízení
39,4 %
evidováno u 275 vozů
Katalyzátor
29,1 %
evidováno u 203 vozů
Airbag
21,9 %
evidováno u 153 vozů

Výbavu registr nezapisuje u všech vozů. Nižší podíl proto neznamená, že vůz prvek nemá, jen že ho evidence neuvádí. Co je zapsané u pár vozů z ročníku, tady vůbec neukazujeme.

Emisní norma

Norma je v registru uvedena u 6,9 % vozů tohoto ročníku; podíly níže se počítají z nich.

EURO 1 · 58,3 %EURO 2 · 37,5 %EURO 4 · 2,1 %EURO 3 · 2,1 %

Majitelé a osud v registru

Z 695 vozů BMW Řady 5 1993 v registru. Uvádíme pouze počty a mediány za celý ročník, nikdy údaje o konkrétní osobě.

První majitel firma
15,7 %
typicky vůz z firemní flotily
Záznamů o majiteli
1 záznam
medián na vozidlo
Dokončené období držení
2,0 roku
medián; běžící držení se nezapočítává, skutečná doba je delší
Stále v provozu
33,5 %
vyvezeno 3,5 % · zaniklo 46,2 %

Co z toho plyne pro kupujícího

Ročník 1993 je mezi ročníky Řady 5 podprůměrný. Plná způsobilost je o 3,2 procentního bodu pod průměrem modelu. Při kontrole se vyplatí zaměřit na typické závady uvedené výše.

Velká část nabídky má přes 300 000 km. Kontrola stavu motoru, rozvodů a podvozku je u této generace nutná.

Jiné ročníky BMW Řady 5

Proklepněte konkrétní BMW Řadu 5 1993

Zadejte VIN nebo odkaz z bazaru - uvidíte záznamy najetých kilometrů, STK a počet majitelů během několika sekund.